Komentāri
Krievijas Valsts domē ierosina pārskatīt Afganistānas kara iznākumu
(Foto: LETA)

Krievijas Valsts domē ierosināts pārskatīt pagājušā gadsimta Afganistānas kara iznākuma novērtējumu, vēsta portāls Meduza.

Vienotā Krievija frakcijas vadītāja vietnieks Francs Kļincevičs iesniedzis Valsts domē aicinājumu pārskatīt 1989.gadā PSRS Augstākās Padomes pieņemto lēmumu, kurā Afganistānas karš pasludināts par morāli un politiski kaitīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad ir pilnīgi acīmredzami, ka šis lēmums pieņems pēc konjunktūras izpratnes un tam nav nekāda saka ar vēsturisko taisnību, paziņoja Kļincevičs.

Deputāts paziņoja, ka padomju karavīri Afganistānā ne tikai aizsargāja savas valsts intereses, bet arī mums izdevās apturēt islāma drānās tērpā ekstrēmisma mēra izplatību pasaulē.

PSRS karš Afganistānā ilga no 1979.gada decembra līdz 1989.gada 15.februārim. Vairums pasaules valstu padomju spēku ievešanu Afganistānā atzina par atklātu agresiju.

Karadarbībā Afganistānā bija iesaistīti aptuveni 80 000-100 000 padomju karavīru, no kuriem vairāk nekā 15 000 zaudēja dzīvības, bet vairāk nekā 53 000 tika ievainoti.

Savukārt Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīnas Matvijenko ierosinājusi pārskatīt 1954.gada PSRS Augstākas Padomes lēmumu par Krimas nodošanu Ukrainas PSR.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl