Krievijas uzlidojumos Sīrijā sabombardēta labdarības maizes ceptuve

0 Komentāru
Krievijas uzlidojumos Sīrijā sabombardēta labdarības maizes ceptuve
AP/SCANPIX

Krievijas militārie spēki turpina aktīvu Sīrijas teritorijas bombardēšanu, uzbrūkot Bašara al Asada opozicionāriem.  Arīhas pilsētā uzlidojumos nogalināti 44 civiliedzīvotāji. Atriebjoties par krievu lidmašīnas notriekšanu, sabombardēta arī pilsētā izvietotā turku labdarības maizes ceptuve, kas baroja 40 000 sīriešu.

Krievijas lidmašīnu gaisa uzlidojumi notikuši svētdien Sīrijas ziemeļos, Idlibas pilsētā. Nogalināti vismaz 44 civiliedzīvotāji, turklāt iznīcināta Turcijas labdarības organizāciju izveidotā maizes ceptuve.

Tā bija izveidota pirms pusotra gada, un dienā tā saražoja 65 000 maizes kukuļu, nodrošinot iztiku vairāk nekā 40 000 cilvēku. Turcijas humanitārās palīdzības fonda priekšnieks akcentējis, ka šādā veidā Krievija draud nolemt bada nāvei tūkstošiem sīriešu, kuriem šī bija vienīgā iespēja tikt pie maizes.

Turcija gan akcentē, ka negrasās atvainoties Krievijai par incidentu, kas sabojājis abu valstu attiecības.

“Mūsu gaisa telpas aizsardzība ir ne tikai mūsu valdības tiesības, bet pienākums! Ne premjers, ne citas amatpersonas neatvainosies par to, ka pildījām savu pienākumu. Turcijas armija darīja savu darbu, aizsargājot gaisa telpu,” pauda Turcijas premjers Ahmets Davutoglu.

Tāpat arī bagātās arābu valstis pamatīgi satraukušās par Krievijas aktivitātēm, balstot brūkošo Asada režīmu.

Krievijas īstenotajos gaisa uzlidojumos līdz šim gājuši bojā kā Asada opozicionāri, tā arī mierīgie iedzīvotāji, tostarp sievietes un bērni, bet Krievija no militārajām aktivitātēm atkāpties negrasās.

Skaties foto! Brīdinām, ka redzami nepatīkami skati!

Skaties video!

0 Komentāru