Komentāri
Krievijas un ASV attiecības patlaban ir uz ļoti trauslas robežas – briest jaunas sankcijas
AP/SCANPIX

Saasinās attiecības starp Krieviju un ASV – Londonā notiekošo Sīrijas miera sarunu laikā ASV un Lielbritānija brīdinājušas, ka Sīrijas pilsētu bombardēšanas dēļ Rietumvalstis apsver iespēju noteikt ekonomiskas sankcijas pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu un Krieviju.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs civiliedzīvotāju bombardēšanu nodēvējis par “noziegumiem pret cilvēci”, kas nedrīkst palikt nesodīti.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs:
Šī ir lielākā humānā katastrofa kopš Otrā pasaules kara. To varētu apturēt, ja Krievija un Asada režīms uzvestos atbilstoši jebkādām normām un likumiem. Taču Sīrijā katru dienu notiek noziegumi pret cilvēci. Tiek bombardētas slimnīcas, nogalināti bērni, un izmantoti ķīmiskie ieroči.

Sestdien bez rezultātiem noslēgušās ASV Valsts sekretāra Džona Kerija un Krievijas ārlietu ministra Sergejs Lavrova sarunas, kurās tā arī neizdevās vienoties par stratēģiju, kā panākt pamieru Sīrijas pilsoņu karā, kas turpinās jau kopš 2011. gada. Tikmēr intensīva Sīrijas pilsētu bombardēšana, kuras laikā tiek nogalināti desmitiem mierīgo iedzīvotāju – notiek katru dienu.

Lasi vēl