Komentāri
Krievijas-Ukrainas konfliktā krituši 1800 Ukrainas karavīru un 7000 mierīgo iedzīvotāju
FOTO: SCANPIX

Donbasa konfliktā dzīvību zaudējuši 1800 Ukrainas karavīru un 7000 mierīgo iedzīvotāju, intervijā britu raidsabiedrībai BBC atzina Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Tā ir katastrofa, un katastrofa ne tikai mātēm, bet visai valstij. Katastrofa katrai ģimenei, kas ir zaudējušas 1800 karavīru, katrai ģimenei, kas ir zaudējušas teju 7000 mierīgo iedzīvotāju,” sacīja prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šie skaitļi ir pret Ukrainu vērstās agresijas rezultāts, viņš norādīja.

“Un mums ir jārunā par tā cilvēka atbildību, kas ir atbildīgs par šo agresiju. Esmu pārliecināts, ka es izdarīšu visu iespējamo, lai apturētu šo agresiju un nepieļautu upuru skaita pieaugumu,” akcentēja Porošenko.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Patlaban Donbasā atrodas 43 000 nelikumīgo bruņoto formējumu karotāju, arī 9000 Krievijas armijas karavīru, pagājušajā nedēļā paziņoja Ukrainas Pretterorisma operācijas štāba komandiera vietnieks Valentīns Fedičevs.

Lasi vēl