1 komentārs

Naktī uz ceturtdienu notikusi traģiska kravas kuģa avārija Ohotskas jūrā, netālu no Kamčatkas pussalas – Krievijas kravas tralera Dalniy Vostok avārijā dzīvību zaudējusī vairāki desmiti jūrnieku. Viņu vidū esot arī trīs Latvijas iedzīvotāji, oficiāli apstiprināja Latvijas Ārlietu ministrija.

Patlaban no Krievijas puses saņemta pretrunīga informācija. Tiek ziņots, ka dzīvību zaudējuši 53 vai 43 apkalpes locekļi, bet izglābti 53 vai 63 cilvēki.
Kopumā kuģa apkalpē bija 132 cilvēki, no kuriem vairāki desmiti vēl tiek meklēti Ohotskas jūrā.

Zināms, ka 78 apkalpes locekļi ir Krievijas pilsoņi, bet 54 ir ārzemnieki.

Tostarp uz kuģa klāja atradās arī Latvijas, Ukrainas un Mjanmas pilsoņi.

Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivars Lasis apstiprināja, ka uz kuģa klāja atradās trīs Latvijas valstspiederīgie. Saņemta informācija, ka divi no viņiem ir izglābušies, taču pagaidām nav ziņu par trešo jūrnieku. Pastāv cerība, ka viņš atrodas kādā no glābšanas laivām.

Par avārijas iemesliem patlaban Krievijas medijos izskan dažādas versijas. Skaidri ir zināms ir tikai tas, ka nelaime notikusi ļoti strauji, un apkalpe nav uzspējusi pat raidīt SOS signālu, vēsta Krievijas atbildīgās amatpersonas. Daļa jūrnieku gan ir paspējuši iesēsties glābšanas laivās.

Glābšanas operāciju traģēdijas rajonā Ohotskas jūrā veic 26 kuģi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl