Krievijas tūristu skaita kritumu piedzīvos ne vien Rietumvalstis, bet arī Latvija

0 Komentāru
Krievijas tūristu skaita kritumu piedzīvos ne vien Rietumvalstis, bet arī Latvija
FOTO: LETA

Tie, kuri šajā ziemā plāno doties atpūtas braucienos uz ārvalstu slēpošanas kūrortiem, varētu būt patīkami pārsteigti par draudzīgākām cenām un ne tik lielo burzmu. Prognozes liecina, ka šajā sezonā būs jūtams Krievijas tūristu skaita kritums, ko piedzīvos ne vien Rietumvalstis, bet arī Latvija.

Straujš Krievijas tūristu skaita kritums ir kā stindzinošs aukstuma vilnis Alpu slēpošanas kūrortiem, kas pēdējo gadu laikā bija pieraduši baudīt treknu peļņu, pateicoties tērēt mīlošajiem austrumu bloka valstu tūristiem.

Maskavas konfrontācija ar Rietumvalstīm saistībā ar Ukrainas krīzi un ekonomikas lejupslīde likusi daudziem Krievijas iedzīvotājiem padomāt divreiz pirms došanās atpūsties uz Austriju vai Šveici. Arī rubļa vērtība šogad ir jūtami kritusies attiecībā pret eiro un Šveices franku.

Jau vasaras mēnešos Krievijas tūristu pieplūdums mazinājies par apmēram 10% un viesnīcu saimnieki bažījas, ka līdz ar Krievijas rubļa krīzi ziemā tas būs vēl lielāks.

Tas būtu pamatīgs trieciens sektoram, kura peļņu galvenokārt veido Krievijas tūristu vēlme iegādāties vismodernāko slēpošanas ekipējumu, apmeklēt dārgus veikalus un lutināt sevi ar labākajiem vīniem smalkos restorānos.

Pastāv bažas, ka visvairāk šī situācija būs jūtama ap jauno gadu un pareizticīgo Ziemassvētkiem no 3 līdz 10. janvārim. Arī Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija uzskata, ka Krievijas tūristu skaits šajā periodā varētu būt par vismaz 30% mazāks nekā pērn. Tūrisma eksperti norāda, ka elitārie kūrorti gan šo krīzi nejutīs.

Pat mazāk ekskluzīvajos kūrortos Krievijas tūristi ir pazīstami kā lielāki naudas tērētāji, salīdzinot ar vāciešiem, britiem vai holandiešiem.

Tomēr cietēji no atpūsties gribētāju skaita samazināšanās ir ne vien Rietumu kūrorti – arī Krievijas aviokompānijas šobrīd piedzīvo pasažieru skaita samazināšanos, kas līdz ar ārvalstu sankcijām un rubļa kursa kritumu Kremlim var dārgi maksāt.

0 Komentāru