Krievijas tiesvedība pret ukraiņu piloti Savčenko izraisījusi protestus kā Kijevā, tā Maskavā

1 komentārs
Krievijas tiesvedība pret ukraiņu piloti Savčenko izraisījusi protestus kā Kijevā, tā Maskavā
AFP/LETA

Krievijas tiesvedība pret ukraiņu piloti Nadiju Savčenko izraisījusi protestus kā Kijevā, tā Maskavā. Ukraiņi iestājas par apsūdzēto tautieti, bet maskavieši protestē pret mītiņu Kijevā. Tikmēr Savčenko jau vairākas dienas pieteikusi badastreiku, to solot pārtraukt vien tad, kad dzīva vai mirusi nonāks atpakaļ dzimtenē.

Simtiem protestētāju Ukrainas galvaspilsētā Kijevā izgājuši ielās, pieprasot savas tautietes, pilotes Nadijas Savčenko atbrīvošanu. Atbalsta mītiņš sākās Maidana laukumā, bet vēlāk pārcēlās pie Krievijas vēstniecības, to nomētājot ar akmeņiem. Pie šīs ēkas protestētāji uzstādīja improvizētas karātavas, pakarot tajās Krievijas prezidenta Vladimira Putina atveidu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savčenko tiesa izsaukusi šādu reakciju, jo daudziem šī sieviete kļuvusi par simbolu cīņai pret Krieviju.

Viktorija Kornienko, kijeviete:
Nadija Savčenko ir Ukraina. Viņa, tāpat kā Ukraina, ir nelokāma savā nostājā. Vai nu brīvība, vai nāve!

Kas līdzīgs notiek arī Maskavā, bet pret Ukrainas vēstniecību. Tur vairāki desmiti cilvēku ēku apmētājuši ar olām, protestējot pret mītiņu Kijevā.

Atgādināsim, ka pilote Krievijā tiek tiesāta par divu krievu žurnālistu nonāvēšanu. Savčenko savu vainu noliedz, un kārtējo reizi pieteikusi badastreiku. Pagājušajā nedēļā apsūdzības uzturētājs pieprasīja, lai tiesa piespriež 23 gadus cietumā. Sabiedrības sašutumu izraisīja tiesneša lēmums pārcelt apsūdzētās pēdējo vārdu.

Foto!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl