Krievijas tiesa Navaļnijam piespriež trīsarpus gadus nosacīti

Komentāri

Maskavas tiesa otrdien atzinusi Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vainu apsūdzībās par 27 miljonu rubļu nozagšanu Francijas kosmētikas uzņēmumam Yves Rocher un piespriedusi viņam trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu.

Savukārt viņa brālim Oļegam Navaļnijam tajā pašā lietā piespriests trīsarpus gadu reāls cietumsods.

Oļegs Navaļnijs pēc sprieduma tiesas zālē tika arestēts, kamēr Aleksejs līdz turpmākajam paliks mājas arestā.

Katram no apsūdzētajiem piespriesta arī pusmiljonu rubļu liela sodanauda.

Brāļu Navaļniju advokāti jau paziņojuši, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

Pie Zamoskvorečenskas tiesas ēkas otrdien no rīta bija sapulcējušies gan opozīcijas aktīvisti, gan prezidenta Vladimira Putina režīma atbalstītāji. Starp viņiem izcēlās sīkas sadursmes, un policija vairākus cilvēkus aizturēja.

Brāļu Navaļniju atbalstītāji, kas nav apmierināti ar tiesas spriedumu, šķiet, gatavojas otrdienas vakarā Maskavas centrā rīkot varasiestāžu nesankcionētu protesta akciju.

Kā ziņots, spriedumu Navaļniju lietā sākotnēji bija paredzēts pasludināt tikai 15.janvārī un opozīcija jau iepriekš šajā datumā sāka organizēt demonstrāciju Manēžas laukumā.

Taču pirmdien tika negaidīti paziņots, ka spriedums tiks pasludināts jau otrdien.

Tomēr opozīcijas atbalstītāji tviterī aktīvi pauž gatavību doties ielās jau šovakar.

Arī pats Aleksejs Navaļnijs pēc sprieduma pasludināšanas aicinājis savus atbalstītājus iziet ielās, lai gāztu Putina režīmu.

“Šis režīms nedrīkst pastāvēt, tas jāiznīcina,” pēc sprieduma pasludināšanas pie tiesas ēkas uzsvēra opozīcijas līderis. “Aicinu ikvienu šodien iziet ielās.”

Tikmēr Krievijas sociālās saziņas vietņu lietotāji vēsta, ka Manēžas laukumā jau tagad vērojami varasiestāžu veiktie pastiprinātas drošības pasākumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl