1 komentārs

Maskavas tiesa nolēmusi Latvijā pazīstamo režisoru Kirilu Serebreņņikovu paturēt mājas arestā vēl vismaz trīs mēnešus. Krievijā viņu apsūdz valsts naudas piesavināšanā, tomēr daudzi uzskata, ka tiesas process ir politiski motivēts.

Krievijas izmeklētāji uzskata, ka talantīgais kino un teātra režisors savulaik organizējis vismaz 68 miljonu rubļu piesavināšanos, ko Kultūras ministrija viņam bija piešķīrusi kāda projekta īstenošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pats režisors apsūdzības kategoriski noliedz, un arī daudzi Krievijas kultūras darbinieki netic, ka pret Kremli kritiski noskaņotais Serebreņņikovs būtu pārkāpis likumus. Tā vietā daudzi notiekošajā sajūt padomju laika cenzūras elpu. Tādēļ režisora aizstāvji tiesā iesniedza vairāk nekā 70 kultūras darbinieku parakstītas vēstules, kurās galvots par režisora labo uzvedību atbrīvošanas gadījumā.

“Kirils teica, ka nav pastrādājis nekādus noziegumus un patiesība ir viņa pusē. Un pēc šāda principa viņš arī dzīvo. Viņš ir stiprs, viņš turpinās cīnīties,” saka advokāts Dmitrijs Haritonovs.

Paust atbalstu režisoram tiesā bija ieradusies arī Krievijas opozīcijas aktīviste Ksenija Sobčaka. Šobrīd daudz tiek baumots par viņas plāniem startēt pavasarī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās. “Tas ir pretlikumīgi, tādā veidā apkarot režisoru, talantīgu cilvēku, kura vieta noteikti nav tiesā,” norāda Sobčaka.

Zīmīgi, ka tiesā izskanēja arī Latvijas vārds – izmeklētāji prasīja Serebreņņikovam pagarināt mājas arestu, norādot, ka režisors var aizbēgt, jo viņam ir uzturēšanās atļauja Latvijā, kā arī nekustamais īpašums Vācijā. Tiesnesim šie argumenti šķita pārliecinoši, un viņš mājas arestu pagarināja līdz 19. janvārim.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl