Krievijas tiesa atzīst, ka Savčenko esot vainīga krievu žurnālistu slepkavībās

0 Komentāru
Krievijas tiesa atzīst, ka Savčenko esot vainīga krievu žurnālistu slepkavībās
FOTO: SCANPIX

Pirmdien, 21. martā, Krievijas tiesa atzinusi, ka nolaupītā Ukrainas kara aviācijas pilote Nadija Savčenko esot vainīga krievu žurnālistu slepkavībās.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

34 gadus vecās Savčenko prāvā Krievijā valsts apsūdzības pārstāvis viņai pieprasīja 23 gadus cietumā. Tiesa arī bija liegusi Savčenko uzstāties ar pēdējo vārdu. Tajā pašā dienā Savčenko pieteica badastreiku.

Prokrieviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014. gada jūnijā – brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka iznest ievainotos karavīrus – tā skaidro viņas advokāti.

Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju. Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

0 Komentāru