Komentāri

Janvāra beigās par interneta hitu kļuva video, kurā Ukrainas studenti vēršas pie Krievijā studējošajiem, aicinot viņus domāt, kritizēt, uzdot jautājumus. Ukraiņu jaunieši tajā aicina krievus sacensties olimpiādēs, nevis Donbasā. Vakar Krievijas augstskolu studenti interneta vietnē Youtube publicējuši atbildes video, kurā atvainojas Ukrainas studentiem par karu Ukrainā.

Četru minūšu garajā video rullītī, ko bija publicējuši Ukrainas augstskolu studenti, Krievijas jaunieši tika aicināti būt labākajiem savas tautas priekšstāvjiem un neticēt visam, ko viņiem saka. ”Gan jums, gan mums būs jāpaskaidro saviem bērniem, kāpēc šāvām viens uz otru vai neko nedarījām, lai novērstu karu. Mums būs kauns par tādu kopīgo vēsturi. Mēs ar Jums gribam cīnīties olimpiādēs un Olimpiskajās spēlēs, nevis Donbasā,” video pauž studenti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakar publicētajā video, Krievijas augstskolu studenti pauž nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā. ”Mēs nevaram runāt visu Krievijas studentu vārdā, bet mēs runājam savu domubiedru vārdā. Ukrainas studenti paldies par Jūsu vēstījumu. Mums ir kauns par to, ka mūsu valsts pārkāpa Ukrainas teritoriālo vienotību un anektēja Krimas pussalu. Mums ir kauns par šo neizsludināto, noziedzīgo karu, kurā iet bojā tūkstošiem mūsu tautiešu. Mums ir kauns, ka Ukrainas pilsoņi tiek nelikumīgi turēti Krievijas cietumos. Piedodiet mums, piedodiet mums,” video pauž Krievijas studenti.

Iepriekš interneta vietnē Youtube tika publicēts atbildes video Ukrainas studentiem. Aptuveni četru minūšu garajā video rullītī, kas pāris dienu laikā skatīts jau teju pusotru miljonu reižu, it kā Krievijas universitāšu studenti pauž atbalstu Krievijas īstenotajai politikai un norāda, ka ASV un Eiropa ir tās, kuras bombardē neatkarīgas valstis. Krievijas universitātes rektors pēc video noskatīšanās nācis klajā ar informāciju, ka video redzamie studenti nemaz nemācās viņu norādītajās skolās.

”Es gribu teikt, ka mūsu skolā nemācās tādi studenti. Mūsu akadēmijā nemaz nav studentu arodbiedrības organizācijas. Meitene, kura video rullītī uzdodas par mūsu studenti, šajā skolā nemācās. Par pārējo studentu nodarbošanos pagaidām skaidrojam,” norādījis Krievijas Tehniskās universitātes rektors Vladimirs Volkogons. Neoficiāla informācija liecina, ka jaunieši, kuri pauž savu nostāju par notiekošo Ukrainā, ir Kremlim pietuvinātas jauniešu politiskās organizācijas biedri.

Krievijas ”studenti” video rullītī apgalvoja, ka ASV un Eiropa sankcijas pret Krieviju ievieš tikai tāpēc, ka Krievija ir vienīgā valsts, kura patiesi cīnās par demokrātiju.

Tāpat jaunieši puda atbalstu Krimas aneksijai, norādot, ka Krimas iedzīvotāji nevēlējās dzīvot bailēs, tāpēc notika demokrātisks balsojums par Krimas pievienošanu Krievijai.

”Pēc visa tā Jūs sakāt, ka Rietumi ir tie, kuri augstāk par visu vērtē cilvēku dzīvi? Un vainojiet visās bēdās mūsu prezidentu? Jums nāksies skaidrot saviem bērniem, kāpēc Jūs šāvāt uz mums.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl