Krievijas skolotāji nikni par Medvedeva repliku: ja gribas pelnīt naudu, ejiet biznesā

Pievienot komentāru
Krievijas skolotāji nikni par Medvedeva repliku: ja gribas pelnīt naudu, ejiet biznesā
Foto: LETA

Ar neapdomīgiem izteikumiem jau atkārtoti izcēlies Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. Atbildot uz kāda Dagestānas skolotāja jautājumu par zemajām algām, viņš norādījis, ka skolotāja darbs ir aicinājums, bet, ja gribas pelnīt naudu, jākļūst par uzņēmēju.

Tagad tiek vākti paraksti, pieprasot viņa atkāpšanos, taču Krievijas politikas analītiķi skaidro, ka Medvedeva politisko karjeru var apdraudēt tikai nesaskaņas ar prezidentu Putinu, nevis parakstu vākšanas kampaņas.

Tikšanās ar Krievijas iedzīvotājiem premjeram Medvedevam jau atkal izvērtusies par sabiedrisko attiecību katastrofu. Šoreiz viņš izcēlies Jaunatnes izglītībai veltītajā forumā, brīdī, kad jautājumu uzdeva iekšējo konfliktu plosītās Dagestānas mācībspēks.

Drīz vien saruna ievirzījās skumjākā gultnē – pasniedzējs paziņoja, ka skolotāji mēnesī saņem tikai 15 000 rubļu jeb 200 eiro, bet policisti, spēka struktūru pārstāvji – krietni vairāk.

”Es uzskatu, ka mūsu darbs un uzdevums ir ne mazāk svarīgs. Viņi strādā ar mūsu kļūdu sekām, bet mums ir iespēja, ja valsts atbalstīs, mēs varam saknē tās novērst,” norādīja pasniedzējs.

Atbildē Medvedevs izklāstīja savu pieredzi – izrādās, arī viņš jaunībā bijis kaismīgs pedagogs, bet ātri vien sapratis, ka pārticis nekļūs, un darbu pametis. Premjers aicināja nesalīdzināt skolotāja un policista profesijas, savu runu noslēdzot ar īpaši spilgtu repliku.

”Man bieži par to jautā. Par skolotājiem, pasniedzējiem. Tas ir aicinājums. Ja gribas naudu pelnīt, ir daudz citu amatu, kur to var izdarīt ātrāk un labāk. Tas pats bizness. Bet jūs taču nekļuvāt par uzņēmēju, vai ne? Nu, lūk!” tā Dmitrijs Medvedevs.

Šie izteikumi saniknojuši Krievijas iedzīvotājus. Dzēlīgas piezīmes izteiktas presē, savukārt internetā savākti vismaz 170 000 parakstu, pieprasot Medvedeva atkāpšanos.

Krievijas parlamenta apakšpalātai būs jādebatē par šo iniciatīvu, jo to parakstījuši vairāk nekā 100 000 cilvēku. Medvedevs šopavasar jau radīja sašutumu, uz Krimas sirmgalvju sašutumu par zemajām pensijām atbildot: naudas nav, jūs turieties!