Krievijas politiķi aicina “nestrādāšanas dienas” neizmantot atvaļinājumam

0 Komentāru
Krievijas politiķi aicina “nestrādāšanas dienas” neizmantot atvaļinājumam
TASS/SCANPIX

Krievijā iedzīvotājiem jāieplāno laiks mājās, gatavojoties izsludinātajām “nestrādāšanas dienām”, kas Maskavā sāksies agrāk nekā citur Krievijā un atbildīgie lūdz rīkojumu ievērot, un mājās arī palikt, vēsta “900 sekundes”.

Krievijā vēl gaidāmi saslimušo un mirušo skaita augstākie punkti – līdz šim tādi sasniegti teju katru dienu. Maskavas mērs nestrādāšanas nedēļu izsludinājis no 28. oktobra. Amatpersonas jau izsaka aicinājumus šīs dienas patiesi izmantot izolējoties.

Valentīna Matvijenko, Krievijas federācijas padomes priekšsēdētāja

“Kā izrādās, cilvēki šo laiku uztvēruši kā papildus atvaļinājumu un sākuši pikt biļetes, lai kaut kur aizlidotu. Ne tādēļ valdība noteica šīs nestrādāšanas dienas. Tas tika darīts, lai apturētu pandēmiju. Tādēļ šīs dienas ir jāpavada mājās. Mājās jāpaliek, cik daudz vien iespējams.”

Šādi aicinājumi izskan pēc novērotā aviobiļešu pārdošanas pieauguma. Krievijā nav izsludināta komandantstunda, vien slēgti veikali un dažādas iestādes.

Cilvēku vakcinācija pret Covid-19 Krievijā norit lēni. Pilnībā vakcinēti ir tikai 35% iedzīvotāju. Tikmēr vīruss turpina strauji izplatīties.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins otrdien ieviesa ierobežojumus galvaspilsētā, tostarp paredzot vecāka gada gājuma cilvēkiem strādāt no mājām. Tie ir pirmie ierobežojumi kopš vasaras.

Sobjaņins otrdien, 19.oktobrī, pavēstīja, ka visiem maskaviešiem, kas vecāki par 60 gadiem, jāstrādā no mājām, un paplašināja prasību par obligātu vakcinēšanos pakalpojumu nozarē strādājošajiem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā pirmdien un būs spēkā līdz februāra beigām.

0 Komentāru