Krievijas policija vēršas pret Navaļnija līdzgaitniekiem

3 komentāri
Krievijas policija vēršas pret Navaļnija līdzgaitniekiem
Skats uz soda koloniju, kur atrodas notiesāto slimnīca Vladimirā, pilsētā 180 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, Krievijā. (AP/SCANPIX)

Pirms trešdien, 21.aprīlī, plānotajiem protestiem opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstam, Krievijas policija otrdien, 20.aprīlī, vērsusies pret Navaļnija līdzgaitniekiem.

Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) darbinieki Kurgānā šodien publiskoja sociālajos tīklos video, kurā redzams, kā tiek aizturēts fonda koordinators Aleksejs Švarcs.

Video redzams, kā divi vīrieši civilajā apģērbā ar spēku izved Švarcu no ēkas un iesēdina automašīnā.

Navaļnija atbalstītāji ziņo, ka aizturēšanas notikušas arī Sanktpēterburgā, Tverā un Volgogradā.

Trešdien vairāk nekā 100 Krievijas pilsētās plānoti protesti Navaļnija atbalstam.

31.martā Navaļnijs cietumā pieteica badastreiku, pieprasot pienācīgu medicīnisko aprūpi un iespēju konsultēties ar neatkarīgiem mediķiem, kuriem viņš uzticas. Pašreiz viņš atrodas slimnīcā ieslodzītajiem, un viņa advokāte šodien paziņoja, ka Navaļnijs ir ļoti vājš un nesaņem medicīnisko aprūpi.

Navaļnija līdzgaitnieki bažījas, ka viņa dzīvība ir apdraudēta.

Krievijas Federālais Sodu izpildes dienests pirmdien paziņoja, ka Navaļnija veselības stāvoklis esot apmierinošs, bet viņš pārvests uz slimnīcu ieslodzītajiem, kur tiks novērots.

Maskavas varasiestādes brīdinājušas maskaviešus nepiedalīties protestos, norādot uz ierobežojumiem, kas ieviesti cīņā ar pandēmiju. Varasiestādes brīdinājušas, ka policija īstenos visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību.

Cilvēktiesību aktīvisti kritizē Krievijas varasiestādes, ka tās izmanto cīņā ar pandēmiju ieviestos ierobežojumus kā ieganstu, lai ierobežotu pulcēšanās brīvību.