Komentāri
Krievijas pilsonis vēršas ECT, baidoties no nosūtīšanas uz Donbasa fronti
Foto: LETA

Krievijas armijā iesauktais Murmanskas iedzīvotājs Sergejs Holkins vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), baidoties, ka viņš var tikt nosūtīts karot uz Ukrainas austrumiem.

Holkins nolēmis atteikties no dienesta armijā 2014.gada septembrī, motivējot to ar notikumiem Ukrainas austrumos, kur pret Ukrainas armiju karo Krievijas karavīri, algotņi un vietējie kaujinieki.

Jaunietis nobijies, ka arī viņu var nosūtīt karot uz Ukrainu. Murmanskas kara komisariātā Holkins lūdzis ļaut viņam pildīt konstitucionālo pienākumu alternatīvā civildienesta ietvaros, tomēr īpaši sasaukta komisija nolēmusi, ka jaunieša pārliecība nav pretrunā ar militāro dienestu un “nav pietiekami spēcīga”.

Holkins nav pārliecināts pacifists, turklāt arī pats atzinis – viņa uzskati noformējušies aizvadītajā vasarā, skatoties ziņas no Donbasa, skaidroja komisijā.

Līdzīgus slēdzienus izdarījušas dažādu instanču Murmanskas tiesas. Kara komisariāts turpina Holkinam piesūtīt pavēstes par iesaukšanu armijā, un viņam draud kriminālatbildība par izvairīšanos no militārā dienesta.
Sūdzībā, kuru Holkina vārdā Strasbūras tiesā iesniegusi cilvēktiesību aizsardzības organizācija Sanktpēterburgas karavīru mātes, teikts, ka Krievijas varasiestādes ir pārkāpušas Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 9. pantu, ar kuru garantēta uzskatu brīvība. Šī ir pirmā reize, kad Krievijas pilsonis vērsies ECT ar šāda veida sūdzību.

Holkinam ir labas izredzes uzvarēt prāvā, jo ECT līdz šim vairākkārt lēmusi par labu sūdzību iesniedzējiem, kas saņemtas no citām valstīm, arī no Armēnijas.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs ceturtdien pauda satraukumu par to, ka šobrīd Ukrainas austrumos atkārtojas vecais šablons – prokrieviskie separātisti izmanto ugunspārtraukšanu, lai pastiprinātu spēkus pirms jauna uzbrukuma.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl