Krievijas parlaments atbalsta plānu nojaukt visas “hruščovkas” Maskavā

1 komentārs

Krievijas galvaspilsētā Maskavā protestus izraisījuši valsts plāni strauji nojaukt visas piecdesmitajos un sešdesmitajos gados celtās tā dēvētās hruščovkas. Pilsētnieki baidās, ka dzīvokļi, kas viņiem tiks piedāvāti vietā, būs vēl sliktāki.

Padomju līdera Ņikitas Hruščova laikā celtās daudzdzīvokļu ēkas bija paredzētas kā īslaicīgs risinājums dzīvokļu trūkuma problēmai. Tomēr tās tiek izmantotas vēl mūsdienās, ir novecojušas un atsevišķos gadījumos pat bīstamas to iedzīvotājiem. Tādēļ Krievijas Valsts dome jau otrajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu, kas ļautu Maskavas pilsētas domei vienā rāvienā demontēt veselus pilsētas rajonus, kopskaitā aptuveni 4500 tā dēvētās hruščovkas. Šis plāns izraisījis sašutumu starp cilvēkiem, kuri šajās mājās privatizējuši dzīvokļus.

Šiem dzīvokļu īpašniekiem pienāktos citi dzīvokļi kompensācijā. Tomēr viņi netic, ka tie būs līdzvērtīgi pašreizējajiem atrašanās vietas vai pat kvalitātes ziņā. Tādēļ pie Valsts domes pat notikušas protesta akcijas. Deputātus gan tas nav ietekmējis – par hruščovku nojaukšanu nobalsoja 406 deputāti. Pret bija tikai divi.

Valsts domei par masveida māju nojaukšanas plānu vēl jābalso trešajā lasījumā. Tomēr tajā likumu vairs mainīt nevar – tikai pieņemt vai noraidīt.

TOP komentāri

  • Laine Subotiallo
    0 0 0

    Laine Subotiallo

    Ja vispar jaunas majas bija jacel prieks dzivoklu ipasniekiem kuri passaprotami ir visu nodoklu maksataji nevis padibenem bet hrusovkas vareja atdot padibenem luk tas butu godigi un neviens nesudzetos bet nu ja lv saks vinas jaukt nost tad vieta neatdos un 95%iedzivotaji paliks par bezpajumtniekiem..pietam vel no mums nav izkraptas neaptveramas naudas summas par maju savesanu kartiba lv dabon kko tikai zagli un padibenes kuras pat nodoklus nekad nav maksajusas un nemaksas taka mes varam mierigi gaidit kamer maja bruks kopa un tajos gruvesos ari palikt neviens neko nedaris!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl