Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta

Komentāri
Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta
Foto: AFP / LETA

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta, kas viņam tika piespriests par atkārtotiem aicinājumiem uz nesaskaņotām protestu akcijām, svētdien vietnē “Instagram” paziņojis pats politiķis.

“Sveiki. Esmu laukā,” vēsta paraksts zem “Instagram” publiskotas fotogrāfijas, kurā Navaļnijs redzams uz ielas.

Navaļnijs paziņojis, ka ir gatavs atgriezties pie darba un vakarā piedalīsies varasiestāžu sankcionētā mītiņā Astrahaņā.

Pajokojot par arestā aizvadītajām 20 dienām, Navaļnijs raksta, ka izlasījis 20 grāmatas, iemācījies pāris vārdus kirgīzu valodā un izdzēris 80 litrus tējas.

Navaļnija atbalstītāj iepriekš svētdien izkāra uz tilta netālu no Kremļa plakātu ar uzrakstu: “Pienācis laiks atbrīvoties no Putina un ievēlēt Navaļniju.”

Šī bija jau trešā reize šogad, kad Navaļnijam piespriests administratīvais arests par atkārtotiem aicinājumiem uz nesaskaņotām akcijām.

41 gadu vecais Navaļnijs grasās balotēties 2018.gada prezidenta vēlēšanās, kaut arī oficiāli viņam šādas iespējas nav, jo viņš izcieš nosacītu cietumsodu par krāpšanu. Navaļnijs šo lietu uzskata par politizētu un savu vainu nav atzinis.

Lasi vēl