Krievijas noris masu demonstrācija ”Ukrainas apvērsuma” gadadienā

Komentāri
Krievijas noris masu demonstrācija ”Ukrainas apvērsuma” gadadienā
Foto: LETA

Varasiestāžu uzkurināti, Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma atbalstītāji sestdien gatavojas iziet Maskavas ielās, lai “pieminētu” pirmo gadskārtu kopš Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča gāšanas, ko Kremļa propaganda dēvē par “vardarbīgu apvērsumu”.

Sagaidāms, ka varasiestāžu organizētajā demonstrācijā piedalīsies tūkstošiem cilvēku, kas pulcēsies zem valdības kontrolēto propagandas ruporu izplatītā lozunga: “Mēs neaizmirsīsim, mēs nepiedosim!”

Uz tā dēvēto “Antimaidana” gājienu paredzēts savest ļaudis no visas Krievijas, un valdības kontrolētie mediji aicina ierasties visus, kas sevi uzskata par “patriotiem” un ir pret “revolūcijām”.

“Nāciet, ja mīlat savu valsti,” aicina, piemēram, televīzijas kanāls Rossija 24 TV.

Tikmēr piektdienas vakarā policija pie Ukrainas vēstniecības aizturēja vairākus cilvēkus, kas vēlējās pieminēt Janukoviča režīma noslepkavotos protestētājus, vēsta radiostacija Eho Moskvi.

Opozīcijas aktīvisti vēlējās pie Ukrainas vēstniecības nolikt ziedus un svecītes, pieminot tā dēvēto “debesu simtnieku” – Ukrainas opozīcijas aktīvistus, kas pagājušā gada februārī krita Kijevā protestu laikā pret Janukoviča režīmu.

Varasiestādes Ukrainas vēstniecību bija iežogojušas un aktīvistu aizturēšanu pamatoja ar to, ka viņi atrodas uz ielas braucamās daļas.

Pieci no aizturētajiem policijas iecirknī pavadījuši visu nakti. Viņi apsūdzēti par nepakļaušanos varasiestāžu “likumīgajām prasībām”.

Lasi vēl