Krievijas nodokļu maksātājiem karš Ukrainā izmaksājis 53 miljardus rubļu, teikts Ņemcova pētījumā

Pievienot komentāru
Krievijas nodokļu maksātājiem karš Ukrainā izmaksājis 53 miljardus rubļu, teikts Ņemcova pētījumā
FOTO: SCANPIX

53 miljardi rubļu, jeb viens miljards eiro – tik no Krievijas budžeta izmaksājis slepenais karš Ukrainā, kurā krituši vairāki desmiti Kreivijas desantnieku. Ar šādiem aprēķiniem klajā nākuši noslepkavotā Kremļa opozicionāra Borisa Ņemcova domubiedri, kuri apkopojoši Ņemcova pētījumus par Krievijas līdzdalību Ukrainas konfliktā, īpašā izdevumā ar nosaukumu Putins. Karš.

Pētījumā apgalvots, ka janvārī un februārī kaujās Debaļcevē,  Doņeckas apgabalā, dzīvības zaudējuši 70 Krievijas desantnieki. Viņi gan formāli no dienesta atbrīvoti, un saukti par brīvprātīgajiem, lai gan Krievijas Aizsardzības ministrija solījusi maksāt kompensācijas, kas galu galā neesot darīts. Pētījumā minēti vairāki gadījumi, kad Ukrainas spēkiem izdevies sagūstīt Krievijas armijniekus, kuri paši atzinušies, ka atbraukuši karot, taču Krievijas militāro spēku vadība to vienmēr noliegusi.

No Krievijas nodokļu maksātāju naudas karš Ukrainā esot izmaksājis 53 miljardus rubļu

46 miljardi, lai uzturētu vietējos ”brīvprātīgos” un ”zemessargus”, septiņi miljardi – militārajai tehnikai, tās, apkalpošanai un remontiem. Ņemcova tuvinieki un draugi ir pārliecināti, ka pasūtījuma slepkava slavenāko Kremļa kritiķi nogalināja viņa savākto faktu dēļ.

Zīmīgi, ka šodien, kad publicēts Kremlim neglaimojošais pētījums, Krievijā uz sarunām par situāciju Ukrainā, ieradies ASV Valsts sekretārs Džons Kerijs.