Komentāri
Krievijas miljardierim izvirza apsūdzības naudas atmazgāšanā
FOTO: SCANPIX

Krievijas miljardierim Vladimiram Jevtušenkovam noteikts mājas arests un pret viņu sākta izmeklēšana par apsūdzībām naudas atmazgāšanā. Tas ir pirmais šāda līmeņa uzņēmēja arests kopš Mihaila Hodorkovska ieslodzīšanas un rada bažas par jaunu vēršanos pret oligarhiem.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja vakar vakarā paziņoja, ka Krievijas miljardieris un kompānijas “AFK Sistema” galvenajam īpašniekam Vladimiram Jevtušenkovam piemērots mājas arests un pret viņu ir sākta izmeklēšana par akciju piesavināšanos un naudas atmazgāšanu.

Apsūdzības ir oficiāli saistītas ar viņa uzņēmuma veiktu naftas kompānijas “Bašņeftj” akciju iegādi. Mājas arests kā drošības līdzeklis uzņēmējam ir noteiks līdz 16. novembrim, taču, ja viņu atzīs par vainīgu, miljardierim var piespriest līdz pat 10 gadiem cietumā.

Šādu apsūdzību izvirzīšana notikusi pirmoreiz kopš tika atņemta brīvība naftas kompānijas ”JUKOS”  īpašniekam Mihailam Hodorkovskim.

Krievijas politiskajās un biznesa aprindās tas ir radījis bažas par jaunu vēršanos pret ietekmīgiem oligarhiem. Notikušais izraisījis akciju cenu kritumu Krievijas fondu biržās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl