Krievijas medijs: Taizemē kopā ar Nastju Ribku aizturēts arī Latvijas pilsonis

1 komentārs
Krievijas medijs: Taizemē kopā ar Nastju Ribku aizturēts arī Latvijas pilsonis
Foto: Pixabay

Taizemē kopā ar Krievijas nesenā korupcijas skandāla varoni Nastju Ribku aizturēto deviņu cilvēku vidū ir arī viens Latvijas pilsonis, vēsta Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Visi desmit aizturētie, kuru vidū ir astoņi Krievijas iedzīvotāji, viena Baltkrievijas pilsone un viens Latvijas pilsonis, tiek apsūdzēti nelegāla darba veikšanā Taizemes teritorijā,” vēsta Krievijas ziņu aģentūra.

Baltkrievijas pilsonība ir ar Nastjas Ribkas vārdu pazīstamajai Anastasijai Vašukevičai. Aizturēto vidū ir arī viņas paziņa, Krievijas pilsonis Aleksandrs Kirilovs, kurš ir pazīstams ar pseidonīmu Alekss Leslijs.

Kā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jegermanis, ar ministrijas Konsulāro departamentu neviens no Taizemē aizturētajiem nav sazinājies un palīdzību neesot lūdzis.

Visiem aizturētajiem draud līdz diviem gadiem cietumā vai arī naudassods līdz 3000 dolāru, deportācija no Taizemes uz pilsonības valsti un iekļaušana melnajā sarakstā ar aizliegumu iebraukt Taizemē desmit gadus, norāda “RIA Novosti”.

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija veiktās izmeklēšanas par korupciju varas augstākajos ešelonos varone Ribka jau vērsusies pie ASV ar lūgumu piešķirt viņai politisko patvērumu.

Lūgums par politiskā patvēruma piešķiršanu ASV pausts vēstulē, kuru Ribkas pilnvarotā persona Pāvels Junko nogādājis ASV vēstniecībā Bangkokā, trešdien ziņoja telekanāls “Doždj”. Vēstulē lūgts piešķirt patvērumu Ribkai un viņas paziņam Kirilovam.

“Ribka” 26. februārī Taizemē tika aizturēta kopā ar savu “seksa treneri” Kirilovu un vēl astoņiem cilvēkiem par nelikumīgu nodarbošanos ar uzņēmējdarbību – piedalīšanos Leslija organizētajos “seksa treniņos”.

Sākotnēji tika ziņots, ka pārējie astoņi aizturētie ir Krievijas iedzīvotāji, bet tagad “RIA Novosti” vēsta, ka viens no viņiem ir Latvijas pilsonis.

Pati Ribka uzskata, ka viņas aizturēšanu iniciējušas Krievijas varasiestādes un ka viņas dzīvībai draudot briesmas.

Navaļnijs šomēnes publicēja izmeklēšanas materiālus, kuros Krievijas vicepremjers Sergejs Prihodjko tika vainots par īpašas labvēlības saņemšanu no oligarha Oļega Deripaskas, kurš bijis saistīts ar ASV prezidenta Donalda Trampa bijušo vēlēšanu kampaņas vadītāju Polu Manafortu.

Publicētajos materiālos izmantota Nastjas Ribkas sociālo mediju informācija.

1 komentārs