Komentāri
Krievijas medijs ironizē par cenzūru: “rītausmā žurnālisti sitīsim krustā”
()

Krievijas avīze “Novaja Gazeta” ironiskā veidā apsolījusi laboties pēc brīdinājuma saņemšanas par rakstu, kurā Maskavas nostāja pret Rietumiem salīdzināta ar Ādolfa Hitlera uzskatiem darbā “Mein Kampf” (“Mana cīņa”).

Laikraksts no Krievijas mediju uzraudzības dienesta “Roskomnadzor” saņēmis brīdinājumu, ka 9.septembrī publicētais žurnālistes Jūlijas Latiņinas raksts var tikt klasificēts kā naida kurināšana un pārkāpj Krievijas ekstrēmisma apkarošanas likumu. Cenzors prasa nekavējoties dzēst vai rediģēt rakstu un desmit dienu laikā par to informēt.

“Novaja Gazeta” galvenais redaktors Dmitrijs Muratovs intervijā telekanālam “Doždj” paziņoja, ka avīzes redakcija “ar vainas apziņu reaģējusi uz šo brīdinājumu”.

“Novaja Gazeta” galvenais redaktors Dmitrijs Muratovs:
“Sakarā ar vairākkārtīgiem komentētājas Jūlijas Latiņinas necilvēcīgajiem izteikumiem “Novaja Gazeta” redakcijas kolēģija pieņēmusi lēmumu – rītausmā sist krustā Jūliju Latiņinu. Jūlijai Latiņinai šo viedokli es pats personīgi esmu nodevis.

Latiņinas rakstā “Ja mēs neesam Rietumi, kas mēs esam?” teikts, ka īpašās krievu kultūras popularizēšana, pretstatot to sekulārajām Eiropas vērtībām, laikā, kad Maskava nonākusi domstarpībās ar Rietumiem par krīzi Ukrainā, atgādina nacistiskās Vācijas stratēģiju.

“Hitlers jau “Mein Kampf” nostādīja skarbo ziemeļniecisko kultūru pret eiropiešu uzdzīvi (..). Tas ir normāls fašistisks triks – aizbildinoties ar nācijas atbrīvošanu no svešas kultūras, tā tiek atbrīvota no jebkādas kultūras un iemesta barbarisma laikos,” rakstīja Latiņina.

Maskava atspoguļojusi konfliktu starp prokrieviskajiem kaujiniekiem un Ukrainas armiju kā cīņu pret fašismu, apgalvojot, ka prorietumniecisko Ukrainas valdību atbalsta labējā spārna ekstrēmisti.

“Novaja Gazeta” ir viens no kritiskākajiem Krievijas medijiem un šogad tika uzskatīts par vienu no potenciālajiem Nobela Miera prēmijas ieguvējiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl