Komentāri
Krievijas mediji izplata joku par Mistral piegādi Latvijai
FOTO: LETA

Vairāki Krievijas lielākie mediji kā patiesu pārpublicējuši Beļģijā bāzētā interneta medija EU-Observer 1. aprīļa joku rakstu, ka Francija Krievijai būvēto Mistral klases desantkuģi piegādāšot Latvijai.

Ziņu kā patiesu pārpublicējuši vairāki Krievijas oficiālie mediji, – aģentūra RIA Novosti, TASS, Intarfax un arī angliski rakstošais Sputnik.

Nedaudz vēlāk informācija atsaukta, atsaucoties uz Eiropas Savienības diplomātu komentāriem, kas Krievijas žurnālistiem esot norādījuši, ka raksts ir joku ziņa.

EU-Observer vēstīja, ka viens no Krievijai paredzētajiem Mistral klases karakuģiem Sevastopol tiks piegādāts Latvijai, lai pasargātu Baltijas valstis no Krievijas draudiem.

Karakuģis tikšot pārsaukts par Junker, par godu Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram, tā jokoja izdevums.

Krievijas oficiālajiem žurnālistiem garām bija paslīdējusi rakstā minētā viegli saprotamā norāde uz 1. aprīļa joku, proti, šā gada jūlijā, kad Junkera dzimtā Luksemburga kļūs par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, karakuģis tikšot pārvietots uz Luksemburgu, kurai, kā zināms, nemaz nav jūras robežas.

Lasi vēl