Krievijas lielveikala ugunsgrēkā nedarbojās avārijas signalizācija un evakuācijas izejas bija bloķētas

2 komentāri
Krievijas lielveikala ugunsgrēkā nedarbojās avārijas signalizācija un evakuācijas izejas bija bloķētas
Foto: AP / LETA

Vienlaikus ar sankcijām pret Krievijas varu, daudzas valstis arī izteikušas līdzjūtību Krievijas sabiedrībai par vakardienas traģisko ugunsgrēku Krievijas pilsētā Kemerovā. Tur lielveikalā bojā gājuši 64 cilvēki, liela daļa no viņiem bija bērni. Aculiecinieki stāsta, ka drošības pasākumi veikalā bija zem katras kritikas: nedarbojās ugunsgrēka signalizācija un evakuācijas izejas bija slēgtas.

Ugunsgrēks tirdzniecības centrā “Zimņaja višņa” (tulkojumā – “Ziemas ķirsis”) Sibīrijas dienvidu pilsētā Kemerovā izcēlās svētdien aptuveni plkst. 16.00 pēc vietējā laika. Sākotnēji pienāca ziņas, ka liesmas prasījušas piecu cilvēku dzīvības. Tomēr ugunsgrēkam vēršoties plašumā, aina izvērtās daudz drūmāka – upuru ir daudz vairāk.

“Šodien esam konstatējuši, ka šajā incidentā diemžēl bojā gājuši 64 cilvēki. Mēs esam sākuši ķermeņu pārvešanu, lai viņus identificētu,” norādīja Krievijas ārkārtējo situāciju ministrs Vladimirs Pučkovs.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādāja visu nakti. Atsevišķās vietās dzēšana turpinājās arī no rīta un pa dienu. Oficiālais nelaimes iemesls vēl nav paziņots, bet neoficiāli izskanējušas vairākas versijas, tostarp, ka liesmas izcēlušās bērnu batutu centrā, kur divi pusaudži ar šķiltavām aizdedzinājuši porolona kubus. Tāpat netiek izslēgts, ka ugunsgrēks sācies kinoteātrī.

Lielveikala daļā, kas aizdegās vispirms, atradās vairākas izklaides vietas, tostarp boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni. Lielveikals bija viens no iecienītākajiem atpūtas centriem pilsētā. Tā kā vakar bija brīvdienas, tajā atradās pārsvarā vecāki ar bērniem.

Aculiecinieki tikmēr vēsta, ka, sākoties ugunsgrēkam, nav iedarbojusies signalizācija un personāls neorganizēja evakuāciju. Daudzas avārijas izejas durvis bijušas bloķētas.

“Bērni gribēja iet uz ceturto stāvu spēlēt videospēles. Kad viņi uzgāja augšā, priekšā jau bija dūmi un liesmas. Bēgt atpakaļ viņiem neļāva. Apsardze teica: ejiet uz otrām trepēm,” atstāsta aculieciniece Valentīna.

Simtiem cilvēku šodien pie nodegušā lielveikala liek ziedus. Tikmēr Kemerovas reģionā izsludinātas trīs dienu sēras.

2 komentāri