Krievijas iedzīvotāji aizvien vairāk sāk izjust sankciju sekas

0 Komentāru
Krievijas iedzīvotāji aizvien vairāk sāk izjust sankciju sekas
(Foto: LETA)

Krievijā turpina augt inflācija – to veicina Rietumvalstu noteiktās sankcijas, Krievijas atbildes reakcija, aizliedzot Rietumu pārtikas importu, kā arī rubļa kursa dramatiskais kritums. Tikmēr amatpersonas cenšas kontrolēt ražotājus un tirgotājus, lai tie nesāktu iedzīvoties uz krīzes rēķina, pārāk strauji ceļot cenas. 

Algas ir palikušas tādas kā bija, taču veikalos preces paliek dārgākas – šādi novērojumi ir daudziem Krievijas iedzīvotājiem, pēc svētku brīvdienām atgriežoties veikalos papildināt pārtikas krājumus. Vienā no Maskavas lielveikaliem aptaujātie pircēji atzīst – tā ir krīze, kas jau atbalsojas viņu maciņos.

Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs šonedēļ paziņoja par valdības plāniem indeksēt pensijas un pabalstus atbilstoši oficiālajiem inflācijas datiem. Pērn Krievijā bija 11,4% inflācija, pirmo reizi kopš 2008.gada sasniedzot divciparu skaitli. Veikalos tas redzams ar pircējiem nepatīkamām cenu korekcijām vairāk nekā 15% apmērā.

”Es jau kasierim teicu, ka cukura cena ir gandrīz divkāršojusies, ja es to zinātu es būtu nopircis vairāk. Miltu cena palikusi tāda pati. Kas vēl? Desu cenas ir augušas, pārsvarā piena un gaļas produktiem ir cēlusies cena – sieriem, biezpienam, pienam,” tā Maskavas iedzīvotāja Ludmila.

Daži gan ir pārliecināti, ka Kremlis kontrolē situāciju. ”Vispirms mums ir jāpalīdz Ukrainai. Situācija šobrīd ir grūta, viss ir aizgājis par tālu. Bet, ja tas ir nepieciešams – tas ir jādara. Mēs esam pie tā pieraduši,”  uzskata Maskavas iedzīvotājs Konstantins.

Šonedēļ prezidenta Vladimira Putina administrācijas pārstāvis izteicās, ka Krievijas prokuratūrai būtu jāvēro degvielas, pārtikas un zāļu cenas un jāsper atbilstoši soļi, ja tiek kavēta algu izmaksa. Tas ir viens no signāliem, ka arī Kremlī valda bažas par augošo inflāciju. Krievijas lauksaimniecības ministrija ir samazinājusi graudu eksportu, lai aizsargātu maizes cenas, bet lauksaimniekiem tiek piedāvāts valdības atbalsts.  Pagaidām vēl Putina popularitātes līmenis Krievijā saglabājas ļoti augsts, taču analītiķi brīdina, ka situācija var mainīties ja tuvākajos mēnešos cenas turpinās celties.

0 Komentāru