Krievijas hakeri varētu būt uzbrukuši vēl 20 valstīm, pieļauj FIB

Komentāri
Krievijas hakeri varētu būt uzbrukuši vēl 20 valstīm, pieļauj FIB

ASV izlūkdienestu vadītāji iepazīstinājuši Senātu ar secinājumiem, izmeklējot Krievijas kiberuzbrukumu lietu. Tiek pieļauta iespēja, ka hakeri iejaukušies arī citu valstu iekšējās lietās.

Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) priekšnieks Džeimss Komijs sākumā noraidījis spekulācijas, ka kiberuzbrukumus piedzīvojuši arī atsevišķi Republikāņu partijas pārstāvji, tajā skaitā Donalds Tramps. Pagājušās nedēļas izskaņā izlūki paziņoja, ka pavēles uzbrukt ASV kibertelpai devis Vladimirs Putins. Pagājušajā naktī Senāts pieņēmis lēmumu noteikt vēl lielākas sankcijas Krievijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FIB direktors Džeimss Komijs:

Atklāta iejaukšanās vēlētāju reģistrēšanās sistēmā. Tā gan nenosaka balsu skaitu vēlēšanās, un ielaušanās mērķis mums pagaidām nav zināms. Pašā vēlēšanu dienā lielus pārkāpumus neievērojām, bet nav šaubu, ka Krievijas hakeri uzbruka, ielauzās datubāzēs uz ieguva informāciju.

Ilgajā brīfingā izskanēja arī izlūku pamatotas bažas par Krievijas iespējamu iejaukšanos citu, vismaz 20 valstu politiskajās lietās, radot sev vēlamus sabiedriskās telpas viedokļus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl