Krievijas hakeri varētu būt uzbrukuši vēl 20 valstīm, pieļauj FIB

0 Komentāru
Krievijas hakeri varētu būt uzbrukuši vēl 20 valstīm, pieļauj FIB

ASV izlūkdienestu vadītāji iepazīstinājuši Senātu ar secinājumiem, izmeklējot Krievijas kiberuzbrukumu lietu. Tiek pieļauta iespēja, ka hakeri iejaukušies arī citu valstu iekšējās lietās.

Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) priekšnieks Džeimss Komijs sākumā noraidījis spekulācijas, ka kiberuzbrukumus piedzīvojuši arī atsevišķi Republikāņu partijas pārstāvji, tajā skaitā Donalds Tramps. Pagājušās nedēļas izskaņā izlūki paziņoja, ka pavēles uzbrukt ASV kibertelpai devis Vladimirs Putins. Pagājušajā naktī Senāts pieņēmis lēmumu noteikt vēl lielākas sankcijas Krievijai.

FIB direktors Džeimss Komijs:

Atklāta iejaukšanās vēlētāju reģistrēšanās sistēmā. Tā gan nenosaka balsu skaitu vēlēšanās, un ielaušanās mērķis mums pagaidām nav zināms. Pašā vēlēšanu dienā lielus pārkāpumus neievērojām, bet nav šaubu, ka Krievijas hakeri uzbruka, ielauzās datubāzēs uz ieguva informāciju.

Ilgajā brīfingā izskanēja arī izlūku pamatotas bažas par Krievijas iespējamu iejaukšanos citu, vismaz 20 valstu politiskajās lietās, radot sev vēlamus sabiedriskās telpas viedokļus.

0 Komentāru