Komentāri
Krievijas ekonomikas ministrs aicina palielināt budžeta deficītu
FOTO: LETA

Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs pirmdien aicināja atvieglot budžeta noteikumus, lai atļautu lielāku deficītu investīciju finansēšanai, kas nepieciešamas rietumvalstu noteikto sankciju pārvarēšanai.

“Ar atbildīgi plānotu budžeta deficīta pieaugumu mēs nodrošinātu jaunu ekonomikas stimulēšanas pasākumu vilni, kas ir tik svarīgs šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā,” komentārā laikrakstā “Vedomosti” norāda Uļukajevs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums ir reāla iespēja izmantot svarīgu ekonomikas sektoru darbu, un ir ļoti svarīgi, ka mēs to darām,” piebilda ministrs.

Pat bez rietumvalstu noteiktajām sankcijām Krievijas ekonomikas izaugsme pēdējos ceturkšņos būtiski palēninājusies.

Krievijas valdība jau pārrunājusi iespējamos pasākumus, kā vienu no iespējām apsverot nodokļu paaugstināšanu.

Uļukajevs sacīja, ka Krievijas ekonomika “šobrīd balansē starp stagnāciju un recesiju, kas nepieļauj nodokļu paaugstināšanu kā vienu no iespējām.”

Viņš norāda, ka reālās problēmas rada vājš iekšzemes pieprasījums un vājības Krievijas ekonomikā, nevis nelabvēlīgās starptautiskās perspektīvas.

Izmaksu samazināšana budžeta līdzsvarošanai tikai vēl vairāk nospiestu iekšzemes pieprasījumu, uzskata ministrs.

Uļukajevs ierosina budžeta deficītu paaugstināt līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl