Komentāri
Krievijas ekonomika atrodas haosa stāvoklī, saka Baltais nams
(Foto: LETA)

Krievijas centrālās bankas Bank Rossii piektdienas negaidītais lēmums samazināt bāzes procentu likmi no 17% uz 15% liecina par to, ka valsts ekonomika atrodas haosa stāvoklī, paziņojis Baltā nama preses pārstāvis Džošs Ērnests.

”Ir konkrēta un skaidra ekonomiskā cena, kas ir saistīta ar prezidenta Vladimira Putina ekspedīciju Ukrainas austrumos,” brīfingā pavēstīja Ērnests, ”mēs ceram, ka šīs cenas pieaugums liks Putinam pārvērtēt savu stratēģiju.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bank Rossii savu lēmumu samazināt bāzes procentu likmi skaidroja ar pūliņiem novērst ekonomiskās aktivitātes kritumu.

2014.gada 15.decembrī pieņemtais lēmums paaugstināt bāzes procentu likmi ir izraisījis inflācijas un devalvācijas perspektīvu stabilizēšanos tādā apmērā, kā to bija paredzējusi centrālā banka, norāda banka.

Banka skaidro, ka inflāciju apturēs ekonomiskās aktivitātes kritums un līdz 2016.gada janvārim tā nokritīsies zem 10%. Saistībā ar šādu Krievijas Centrālās bankas negaidītu lēmumu rubļa vērtība pret ASV dolāru un eiro piedzīvojusi kritumu.

Kā ziņots, Bank Rossii decembrī ārkārtas sanāksmē pieņēma negaidītu lēmumu būtiski paaugstināt bāzes procentu likmi, tādējādi cenšoties apturēt nacionālās valūtas vērtības kritumu. Banka bāzes procentu likmi paaugstināja no 10,5% uz 17%.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl