Krievijas bagātnieki sākuši uzpirkt īpašumus Londonā

Komentāri

Londonas mākleri pamanījuši, ka Krievijas bagātnieki, bēgot no vājā rubļa, lielā skaitā sākuši uzpirkt īpašumus Londonā.  Krievi uzskata, ka šādas investīcijas paglābs viņu nākotnes ienākumus.

Noslēgtie darījumi ir miljonus vērti, un lielais pieprasījums Londonas centrā pat izraisījis cenu kāpumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Chase apartaments ir neliela nekustamo īpašumu kompānija Londonas dienvidos. Līdzīgu kantoru lielpilsētā ir tūkstošiem, un gandrīz visos esot novērots Krievijas investoru pieplūdums.

“Protams, pircēju skaits no Krievijas Londonā pieaug. Faktiski pieprasījums ir dubultojies. Šobrīd mums ir 15 Krievijas uzņēmēju, kuri vēlas iegādāties īpašumu centrālajā Londonā, ” stāsta Chase apartaments māklere Jeļena.

Interese pieaugusi vēl pērn, kad sākās rubļa vērtības kritums. Tomēr lielākā aktivitāte esot vērojama tieši pēdējos mēnešos, kad svārstības ir lielākās. Cenas īpašumiem Haidparkā, Bakingemas pils apkaimē kāpušas par desmit procentiem. Vidējā summa, ko krievi esot gatavi maksāt par īpašumu, esot 20 miljoni sterliņu mārciņu.

“Tas ir veids, kā viņi cenšas pasargāt savus nākotnes ienākumus,” stāsta māklere Jeļena.

Jāpiebilst, ka Krievijas valdība dara visu, lai liegtu saviem pilsoņiem iespējas iegādāties īpašumus ārzemēs. Ar to saskarušies arī nekustamo īpašumu tirgotāji Latvijā.

Jāatgādina, ka gada laikā rubļa vērtība samazinājusies teju uz pusi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl