Komentāri
Krievijas atbalstīto separātistu ofensīva Ukrainā ieņēmusi centrālo vietu Rietumvalstu līderu darba kārtībā
FOTO: SCANPIX

Krievijas atbalstīto separātistu ofensīva Ukrainā ir ieņēmusi centrālo vietu Rietumvalstu līderu darba kārtībā. No vienas puses ASV izskan iniciatīva apbruņot Ukrainu, lai tā varētu pretoties agresijai, no otras – Eiropa mēģina spert jaunus soļus ceļā uz diplomātisku konflikta atrisinājumu. 

Ukrainas konflikts un sankcijas pret Krieviju šodien bija galvenais temats ASV viceprezidenta Džo Baidena vizītē Briselē, kur viņš tikās ar augstākajām Eiropas Savienības amatpersonām. Viņa vizīte notiek laikā, kad Vašingtonā sākušās diskusijas par to vai nodrošināt Ukrainu ar ieročiem, lai tā varētu pretoties Krievijas atbalstītajiem separātistiem. ASV viceprezidents veltīja stingrus vārdus Krievijai, norādot, ka tās prezidentam Vladimiram Putinam nedrīkst ļaut pārzīmēt Eiropas karti.

Pēdējo nedēļu laikā karadarbība Ukrainas austrumos ir manāmi saasinājusies. Nemiernieki ir sākuši ofensīvu, cenšoties pārņemt Debaļcevas pilsētu, kas ļautu viņiem paplašināt savā kontrolē esošo teritoriju, pārņemot stratēģiski svarīgu dzelzceļa līniju krustpunktu. Šodien pilsētā tika pasludināts pamiers, lai ļautu to pamest civiliedzīvotājiem.

ASV izskanējušie ierosinājumi apgādāt Ukrainu ar labākiem ieročiem tās kaujas spēju paaugstināšanai ir radījuši bažas Eiropā. Vairākas dalībvalstis uzskata, ka Krievija nepaliks atbildi parādā un situācija izslīdēs no kontroles, pārvelkot svītru miera procesam.

Šodien Maskavā ieradās Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olānds ar jaunāko miera plāna piedāvājumu, ar kuru vakar Kijevā piecas stundas ilgās sarunās tika iepazīstināts Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Sagaidāms, ka pēc tikšanās ar Vladimiru Putinu Merkele atgriezīsies Vācijā, lai Minhenes drošības konferences ietvaros to tālāk apspriestu trīspusējās sarunās ar ASV un Ukrainas pārstāvjiem.

Plāna detaļas netiek atklātas, taču avoti Vācijas valdībā informē, ka miera sarunu atsākšanos kavē fakts, ka pašreizējā frontes līnija vairs neatbilst tam, par ko puses vienojās pērn Minskā. Lai atsāktu sarunas, Kijevai nāktos pieņemt, ka separātisti tagad kontrolē par dažiem simtiem kvadrātkilometru vairāk, nekā pērn septembrī, kad tika panākta Minskas vienošanās.

Tikmēr Francijas prezidents jau pirms došanās uz Maskavu atzinis, ka diplomātiskie centieni atrisināt situāciju nevar turpināties mūžīgi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl