Krievija ziņo par jaunu, lipīgāku Covid‑19 paveidu

20 komentāri
Krievija ziņo par jaunu, lipīgāku Covid‑19 paveidu
TASS/SCANPIX

Krievija ziņojusi par atsevišķiem Covid-19 inficētajiem, kuri saslimuši ar jaunu koronavīrusa paveidu. Jaunais paveids tiek uzskatīts par vēl lipīgāku nekā delta variants, ceturtdien, 21. oktobrī, pavēstījis Krievijas galvenais pētnieks Kamils Kafizovs.

Pētnieks paziņojis, ka Covid-19 paveids AY.4.2 varētu būt par aptuveni 10% infekciozāks nekā delta paveids.

Tajā pašā laikā Kafizovs norādījis, ka jaunā varianta izplatība “visticamāk, būs lēns process”: “Vakcīnas ir pietiekami efektīvas arī pret šo Covid-19 paveidu, kurš būtiski neatšķiras no citiem.”

AY.4.2 paveids ir sācis izplatīties arī Lielbritānijā un veido 6% no visiem pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem, 15. oktobrī pavēstīja Apvienotās Karalistes Veselības aizsardzības aģentūra.

Lielbritānijas veselības ministrs norādījis, ka nav pamata uzskatīt, ka jaunais Covid-19 paveids spētu radīt lielāku kaitējumu kā delta.

Krievijas medicīnas zinātņu kandidāts, imunologs Nikolajs Krjučkovs norādījis, ka delta paveids paliks dominējošais un, iespējams, nākotnē varētu pielāgoties vakcīnai, īpaši tajās valstīs, kur vakcinācijas aptvere ir zem 50% vai nedaudz virs: “Man šķiet, ka revolucionārs lēciens nenotiks, jo koronavīrusam, tāpat kā citiem organismiem, ir kaut kāds attīstības limits, un šīs maksimālais punkts jau ir sasniegts”.

Jau ziņots, ka saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Maskavā no 28. oktobra līdz 7. novembrim tiek izsludinātas brīvdienas.

20 komentāri