Krievijā vērienīgi protesti pret Putina režīmu; aizturēta arī Navaļnija sieva un žurnālisti

12 komentāri
Krievijā vērienīgi protesti pret Putina režīmu; aizturēta arī Navaļnija sieva un žurnālisti
AFP / SCANPIX

Desmitiem tūkstošu cilvēku visā Krievijā sestdien izgāja ielās, protestējot pret opozicionāra Alekseja Navaļnija arestu un Vladimira Putina režīmu. Varas iestādes pret piketētājiem izmantoja stekus un asaru gāzi. Aizturēta Navaļnija sieva, arī vairāki žurnālisti. Par spīti liegumam pulcēties, vērienīgi piketi notika arī Sanktpēterburgā, Habarovskā, Irutskā, Vladivastokā, un citviet.

Pirmie protesti aizsākās Vladivastokā, Krievijas galējos austrumos, kur iedzīvotāji soctīklos ziņoja par ļoti vardarbīgiem centieniem apspiest pulcēšanos.

Te arī izvērtās kautiņi starp saniknotajiem protestētājiem un likumsargiem, mēģinot atbrīvot aizturētos.

Spītējot -55 grādu salam cilvēki iznāca arī piketā Jakutskā, arī šeit neiztika bez aizturēšanām. Tūkstošiem protestētāju Habarovskā.

Maskavas Puškina laukumā, kur protesta akcija sākās vienos pēcpusdienā pēc Latvijas laika, jau pirmajās stundās aizturēti simtiem cilvēku, arī Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda juriste Ļubova Soboļa un opozicionāra Navaļnija sieva Jūlija.

Policija ielauzās dzīvoklī, no kura žurnālisti veica tiešraidi, arestēja vairākus mediju pārstāvjus. Gatavojoties protestiem, vara bija norobežojusi centrālās pulcēšanās vietas, liecinieki ziņoja arī par armijas spēku pārvietošanos pa šosejām.

Maskavas ielās iznākušie uzsvēra, ka ir dusmīgi par gadiem ilgo valsts izzagšanu un Putina režīmu.

Navaļniju Krievijas policija aizturēja īsi pēc viņa atgriešanās dzimtenē no Vācijas, kurā opozicionārs ārstējās pēc atnetāta, Krievijas specdienestu pārstāvji mēģināja viņu noindēt ar nervu aģentu “Novičok”.

Šonedēļ Navaļnijam piespriests 30 dienu arests, bet izskan bažas, ka Kremlis iecerējis viņu “iesēdināt” uz 13 gadiem izmantojot fiktīvas apsūdzības. Krievijas sabiedrību pamatīgi uzkurināja šonedēļ “YouTube” publicētā filma, kurā Navaļnijs stāsta par Valdimira Putina neticami grezno villu Melnās jūras krastā, kas uzcelta par valstij nozgatajiem līdzekļiem. Video ir 69 miljoni skatījumu.
12 komentāri