1 komentārs

Tuvojoties Otrā pasaules kara beigu datumam, Krievijā izspēlēta vērienīga militārā izrāde – Berlīnes ieņemšana 1945. gadā. Kaujas rekonstrukcijā piedalījās tanki, aviācija un artilērija. Un simtiem karavīru ieņēma šim nolūkam īpaši uzbūvētu milzīgu Reihstāga maketu.

Zeme dreb pie Padomju armijas artilērijas triecieniem. “Katjuša” pietuvina lielo uzvaru, bet vācieši zaudē vienu pozīciju pēc otras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar pamatīgu patosu un lepnumu par vērienīgo kara izrādi stāsta Krievijas mediji. Dzīvajā šo pasākumu no tribīnēm esot vērojuši  tūkstošiem viesu, starp tiem arī aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Izrādē piedalījušies entuziasti no visām pasaules malām, arī Baltijas valstīm, akcentē vietējā prese.

Rudenī šajā pašā vietā – parkā “Patriots” – plānots uzvest rekonstrukciju kaujai par Maskavu.

Patriotu parks izveidots pirms trim gadiem, kā Aizsardzības ministrijas maigās varas instruments, lai uzsvērtu Padomju Krievijas spēku un rosinātu lepnumu par aizgājušo militāro varenību.

Finiera Reihstāga ieņemšana Krievijā raisījusi pretrunīgu reakciju – daļa sabiedrības ir sajūsmā par izrādi, tikmēr netrūkst arī kritiķu, kuri šausminās par bezjēdzīgo naudas tērēšanu, saucot notiekošo par farsu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl