1 komentārs

Tuvojoties Otrā pasaules kara beigu datumam, Krievijā izspēlēta vērienīga militārā izrāde – Berlīnes ieņemšana 1945. gadā. Kaujas rekonstrukcijā piedalījās tanki, aviācija un artilērija. Un simtiem karavīru ieņēma šim nolūkam īpaši uzbūvētu milzīgu Reihstāga maketu.

Zeme dreb pie Padomju armijas artilērijas triecieniem. “Katjuša” pietuvina lielo uzvaru, bet vācieši zaudē vienu pozīciju pēc otras.

Ar pamatīgu patosu un lepnumu par vērienīgo kara izrādi stāsta Krievijas mediji. Dzīvajā šo pasākumu no tribīnēm esot vērojuši  tūkstošiem viesu, starp tiem arī aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Izrādē piedalījušies entuziasti no visām pasaules malām, arī Baltijas valstīm, akcentē vietējā prese.

Rudenī šajā pašā vietā – parkā “Patriots” – plānots uzvest rekonstrukciju kaujai par Maskavu.

Patriotu parks izveidots pirms trim gadiem, kā Aizsardzības ministrijas maigās varas instruments, lai uzsvērtu Padomju Krievijas spēku un rosinātu lepnumu par aizgājušo militāro varenību.

Finiera Reihstāga ieņemšana Krievijā raisījusi pretrunīgu reakciju – daļa sabiedrības ir sajūsmā par izrādi, tikmēr netrūkst arī kritiķu, kuri šausminās par bezjēdzīgo naudas tērēšanu, saucot notiekošo par farsu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl