Krievija uzsāk trīs dienas ilgus izlūklidojumus virs Latvijas

12 komentāri

No šodienas uz trim dienām izlūklidojumus virs Latvijas uzsāk Krievijas gaisa spēki. Tas notiek saskaņā ar jau 1992. gadā noslēgto līgumu “Atvērtās debesis”.

Šis 34 valstu līgums ļauj veikt novērošanas un fotografēšanas lidojumus virs dalībvalstu teritorijām, lai iegūtu informāciju par to bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un aktivitātēm. Tam esot jāpalielina uzticība, lai nepieļautu bruņošanās sacensību. Līdzīgā labas gribas žestā Baltkrievija nupat ielūdza Latvijas novērotājus uz militārajām mācībām “Zapad”. Tās sakrīt ar pieaugošo Krievijas militāro aktivitāti Latvijas robežas tuvumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Protams, mēs redzam citas papildu aktivitātes, kas šobrīd notiek, un sekojam līdzi visam, kas notiek ap mūsu robežām un maksimāli lūdzam mūs informēt, lai nebūtu kaut kādi pārpratumi izveidojušies,” teic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Kaut oficiāli plānots, ka Krievijas un Baltkrievijas militārajās mācībās “Zapad” piedalīsies aptuveni 13 000 karavīru, neoficiāli izskan, ka šīs skaits, iespējams, varētu būt pat desmitkārt lielāks. Mācībās tikšot izspēlēts uzbrukuma scenārijs NATO. No Latvijas puses kaimiņvalstu mācībās piedalīsies trīs militārie novērotāji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl