Krievija un Ķīna paziņo par draudzības līguma pagarināšanu

2 komentāri
Krievija un Ķīna paziņo par draudzības līguma pagarināšanu
TASS/SCANPIX

Krievijas un Ķīnas līderi pirmdien paziņojuši par pirms 20 gadiem noslēgtā draudzības līguma pagarināšanu, cildinot tuvās attiecības abu valstu starpā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins sazinājās ar video zvana starpniecību, un viņu saruna tika pārraidīta televīzijā.

Pēdējos pāris gados Krievija un Ķīna, kurām abām ir saspringtas attiecības ar ASV, ir intensīvi sadarbojušās un attīstījušas ekonomiskās un militārās saites un sadarbību enerģētikas sektorā. Maskava un Pekina atbalstījušas viena otru daudzos jautājumos, sevišķi, saskaroties ar kritiku no Rietumiem.

Putins sacīja, ka draudzības līgums ir pacēlis abu valstu attiecības nepieredzētos augstumos, un paziņoja, ka 2022. gada februārī šis līgums tiks pagarināts vēl par pieciem gadiem.

Putins līgumu parakstīja 2001. gadā ar toreizējo Ķīnas prezidentu Dzjanu Dzemiņu. Kremļa saimnieks šodien sacīja, ka šis līgums ir būtisks starptautisks juridisks dokuments un Krievijas un Ķīnas sadarbībai ir stabilizējoša loma globālajā politikā.

“Tā kā pasaule ir iegājusi nemieru un pārmaiņu periodā un cilvēce saskaras ar dažādiem riskiem, cieša Ķīnas un Krievijas sadarbība dod pozitīvu enerģiju starptautiskajai sabiedrībai,” sacīja Sji.

Viņš norādīja, ka Ķīnas un Krievijas attiecības ir par paraugu jauna veida starptautisko attiecību veidošanai.

2 komentāri