Komentāri
Krievija: Ukrainai pietrūkst līdz pat desmit miljardiem kubikmetru gāzes
FOTO: LETA

Lai bez raizēm pārdzīvotu gaidāmo ziemu, Ukrainai pietrūkst deviņu līdz desmit miljardu kubikmetru gāzes, pirmdien izteicies Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks pagājušajā nedēļā izteicās, ka normālai apkures sezonas norisei šoziem Ukrainai pietrūkst aptuveni piecu miljardu kubikmetru gāzes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Novaks norāda, ka Ukrainas patiesais gāzes iztrūkums varētu būt divtik lielāks, jo aptuveni pieci miljardi kubikmetru gāzes Ukrainas gāzes krātuvēs ir uzskatāma par tā dēvēto bufergāzi, kas nepieciešama, lai krātuvēs uzturētu nepieciešamo spiedienu.

Ukrainas gāzes krātuvēs šobrīd ir piepildītas 52% un tajā atrodas 16,7 miljardi kubikmetru gāzes, liecina Eiropas gāzes krātuvju operatoru asociācijas apkopotie dati.

Novaks pauž viedokli, ka, atskaitot bufergāzi, Ukraina šoziem var rēķināties ar krātuvēs esošajiem vien 11 līdz 12 miljardiem kubikmetru gāzes.

“Pēc mūsu aplēsēm, iztrūkums veido deviņus līdz desmit miljardus kubikmetru. Tas, protams, ir liels apjoms. Ir nepieciešams atjaunot piegādes, lai nodrošinātu normālu ziemas norisi un Ukrainas energoapgādes līdzsvaru, un tādējādi arī uzticamas piegādes patērētājiem Eiropā,” paziņoja Krievijas enerģētikas ministrs.

Krievijas gāzes gigants “Gazprom” šovasar pārtrauca gāzes piegādes Ukrainai, šādu lēmumu skaidrojot ar Ukrainas parādiem. Tāpat “Gazprom” Ukrainai noteicis priekšapmaksu.

Novaks norāda, ka trūkstošās gāzes piegādes Ukrainai šoziem varētu nodrošināt “Gazprom”, paužot gatavību gāzes piegādi valstij atsākt jau šomēnes.

Tomēr, lai saņemtu gāzi, Ukrainai nākšoties izpildīt virkni priekšnosacījumu.

“Gazprom” ir gatavs Ukrainai piegādāt piecus miljardus kubikmetru gāzes, ja Ukraina par tiem samaksās iepriekš.

Savukārt vēl piecus miljardus kubikmetru “Gazprom” varētu piegādāt pēc jauna Ukrainas pieprasījuma.

Gāzi Ukraina varētu iegādāties par cenu 385 dolāri par 1000 kubikmetru.

Septembra beigās Krievija un Ukraina panāca sākotnējo vienošanos gāzes jautājumā.

Panāktā vienošanās paredzēja, ka Ukraina līdz oktobrim samaksās Krievijai divus miljardus ASV dolāru, savukārt līdz gada beigām – vēl ne mazāk kā 1,1 miljardu dolāru.

Pagājušajā ceturtdienā tika paziņots par Krievijas, Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) trīspusējo gāzes sarunu nākamās kārtas atlikšanu.

Savukārt Ukrainas enerģētikas ministrs Jurijs Prodans pirmdien paziņoja, ka nākamā sarunu kārta varētu notikt pēc nedēļas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl