Krievija tomēr neplāno atļaut atsevišķām valstīm atsākt cūkgaļas eksportu

Komentāri
Krievija tomēr neplāno atļaut atsevišķām valstīm atsākt cūkgaļas eksportu
FOTO: LETA

Krievija tomēr atteikusies no plāna ļaut atsevišķām Eiropas Savienības (ES) valstīm atsākt cūkgaļas eksportu uz Krieviju. “Mēs sākām plānot pārbaudes, bet tagad mēs iepauzējam, lai apsvērtu, vai darīt to vai nedarīt,” paziņoja Krievijas veterinārijas un fitosanitārijas dienesta Rosseļhoznadzor vadītājs Sergejs Dankverts.

Janvāra beigās tīmekļa laikraksts EUObserver ziņoja, ka Krievija varētu ļaut atsevišķām ES valstīm atsākt pārtikas produktu eksportu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dankverts informēja, ka pārbaudes bija paredzēts veikt Dānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Ungārijā un Nīderlandē.

“Mēs vēlējāmies rast izeju no šīs situācijas un radīt iespēju atgriezt Eiropas cūkgaļu Krievijas tirgū. Bet, ja mūsu Eiropas kolēģi šo ceļu uzskata par nepieņemamu, mēs iniciatīvu neuzņemsimies,” norādīja Dankverts.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā pārbaudes veikt nebija plānots, ņemot vērā bažas par Āfrikas cūku mēra izplatību šajās valstīs.

Pret labvēlīgāku attieksmi pret atsevišķām ES valstīm asi iebilda citas ES valsts, uzskatot, ka tas ļaus Krievijai šo situāciju izmantot savā labā, atalgojot Krievijai draudzīgākās valstis un sodot nedraudzīgākās.

Lai arī sākotnēji izskanēja informācija, ka Eiropas Komisija (EK) šādam Krievijas plānam esot piekritusi, vēlāk tā to noraidīja.

“Visas [ES] dalībvalstis vienojās šajā jautājumā izrādīt solidaritāti,” paziņoja ES lauksaimniecības komisārs Fils Hogans.

Krievija pagājušajā gadā aizliedza cūkgaļas importu no ES, šādu lēmumu skaidrojot ar Āfrikas cūku mēra izplatību.

Savukārt vēlāk Krievija ieviesa pārtikas produktu importa embargo pret valstīm, kas tai noteikušas sankcijas.

Lasi vēl