Krievijā studentu notiesā par “ekstrēmismu” sociālā tīkla vietnē “YouTube”

3 komentāri

Krievijā piektdien notika kārtējā paraugprāva pret opozīcijas aktīvistiem, kas piedalījās protestos pret Putina režīmu. Spriedums pasludināts arī populāram krievu jauniešu opozicionāram – 21 gadu vecajam politoloģijas studentam Jegoram Žukovam.

Maskavas tiesa strādāja īpaši ražīgi – uz apsūdzēto sola sēdināja uzreiz septiņus režīma pretiniekus, ko aizturēja vasarā notikušajās opozīcijas akcijās par brīvām vēlēšanām. Kamēr tiesa lēma, simtiem cilvēku ielā skandēja saukļus “kauns”, “tā nav tiesa, bet absurds”, “attaisnot”.

Vienam no apsūdzētajiem – 21 gadu vecajam Augstākās ekonomikas skolas politoloģijas studentam Jegoram Žukovam – prokuratūra prasīja četrus gadus vispārējā režīma kolonijā. Tiesnese gan bija saudzīgāka un piesprieda viņam trīs gadus nosacīti, papildus liedzot divus gadus darboties internetā. Apsūdzības ekstrēmismā viņam bija izvirzītas vairāku sociālajā tīklā “YouTube” ievietotu video dēļ, kuros tiesībsargi saskatīja aicinājumus uz varas gāšanu un citām aktivitātēm.

“Es ceru, ka esam iemācījušies nepieņemt šos spriedumus kā uzvaru. Esmu pārliecināts par savu nevainīgumu un ceru, ka arī jūs. Nosacītu cietumsodu arī nevajadzētu uzskatīt par brīvību,” pēc tiesas sacīja Jegors.

Atgādinām, ka jūlijā un augustā Maskavā notika protesti, kuros aizturēja vairāk nekā 1500 cilvēku, kas protestēja pret netaisnīgo izturēšanos pret opozīciju, neļaujot tai startēt pašvaldību vēlēšanās.

3 komentāri