Krievijā stresu uzveic ar jenotu palīdzību

0 Komentāru
Krievijā stresu uzveic ar jenotu palīdzību
REUTERS/SCANPIX

Krievijā atrasts jauns veids, kā cīnīties ar stresu. Sanktpēterburgā darbojas centrs, kas saviem apmeklētājiem garastāvokli piedāvā uzlabot, izmantojot jenotu terapiju.

Nelielā telpā, kas atrodas Sanktpēterburgas centrā, savā starpā spēlējas jenoti, kuri mijiedarbojas arī ar cilvēkiem. Šīm centram dots “Jenotvilas” nosaukums. Tā īpašniece ir pārliecināta, ka spēlēšanās ar jenotiem sniedz pozitīvas emocijas, tāpēc tiek samazināts stress.

Centrā ir pieci pieauguši jenoti. Lai ar viņiem spēlētos, ir jāievēro noteikumi, jo jenoti mēdz arī kost, skrāpēt un zagt tādas lietas, kā pulksteņus, atslēgas vai naudu. Tāpēc centra apmeklētāji tiek aicināti noņemt rotaslietas un nēsāt arī piemērotu apģērbu.

Lai nodotos stundu ilgai jenotu terapijai, ir jāšķiras no aptuveni 40 dolāriem. Un apmeklētāju netrūkst. Viņi atzīst, ka mīlīgie dzīvnieki tiešām palīdz uzlabot garastāvokli, īpaši ziemā. Un par brīnumainu tiek saukta dzīvnieku spēja izprast to, kā jūtas cilvēki.

Tikmēr zinātnieki norāda, ka pagaidām trūkst pietiekamu pierādījumu tam, ka jenotu terapija tiešām darbojas. Lai gan jau vairākus gadus tiek veikti pētījumi, secinājumu izdarīšanai ir nepieciešams turpināt vākt pierādījumus tam, cik efektīva ir šāda terapija.

0 Komentāru