Komentāri
Krievija sola “reaģēt” uz NATO karaspēka rotāciju Austrumeiropā
FOTO: LETA

Ja NATO sāks regulāru karaspēka rotāciju alianses dalībvalstīs Eiropas austrumos, Maskava “reaģēs” pašas drošības interešu vārdā, trešdien apliecināja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība NATO.

Ar šo paziņojumu tā nākusi klajā saistībā ar spriedumiem, kas izklāstīti NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena intervijā britu laikrakstam “The Guardian”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Redzamāka NATO klātbūtne austrumos būs kaitīga eiroatlantiskajai stabilitātei. Krievija reaģēs uz NATO soļiem austrumu virzienā, lai garantētu pašas drošību,” tviterī paziņoja Krievijas pārstāvniecība.

“NATO grib “apmierināt” savus austrumu sabiedrotos to fobijās. Varbūt labāk cīnīties ar patiesiem izaicinājumiem starptautiskajai drošībai,” vaicāts nākamajā pārstāvniecības tvītā.

“Nevajadzētu ļaut sevi maldināt ar terminu “rotācija”. Svarīga ir NATO klātbūtnes pastāvība austrumos,” tviterī skaidroja Krievijas pārstāvniecība.

NATO samitā Kārdifā nākamajā nedēļā tiks izvērtēts jautājums par alianses spēku izvietošanu bāzēs Austrumeiropā, intervijā, kas trešdien publicēta avīzē “The Guardian”, sacīja Rasmusens.

Avoti NATO ziņo, ka samitā Kārdifā, visticamāk, tiks panākta vienošanās par formulējumu, kurā nebūs lietots vārds “pastāvīgas”, bet rezultāts būs šādu bāzu faktiska izveidošana.

Rasmusens norādīja, ka runa varētu būt par bāzēm, kuras tiktu vadītas rotācijas kārtībā.

“Galvenais ir, ka visiem potenciālajiem agresoriem jāsaprot – ja viņi pat domās par uzbrukumu NATO sabiedrotajam, viņi saskarsies ne tikai ar karavīriem no šīs konkrētās valsts, bet ar NATO karavīriem. Tas ir svarīgi,” uzsvēra Rasmusens.

Jautāts, vai Austrumeiropā zem NATO karoga varētu tikt izvietoti pastāvīgi starptautiskie spēki, ģenerālsekretārs sacīja: “Īsa atbilde ir, jā. Lai novērstu pārpratumus, es izmantoju frāzi “cik ilgi nepieciešams”. Mūsu austrumu sabiedrotie būs apmierināti, kad redzēs, kas patiesībā iekļauts gatavības rīcības plānā”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl