Krievija sola pastiprināt kodolarsenālu un tēmēt uz teritorijām, kas to apdraud

2 komentāri
Krievija sola pastiprināt kodolarsenālu un tēmēt uz teritorijām, kas to apdraud
FOTO: SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka Krievija jau šogad plāno pastiprināt tās kodolarsenālu un tā tēmēšot uz teritorijām, kas to apdraud. Eksperti jaunākos izteikumus ir uztvēruši ar skepsi – reālu pamatu jaunam apdraudējumam viņi nesaskata, jo Krievijai tik plaša mēroga iecerēm trūkstot nepieciešamo finanšu līdzekļu. 

Ar savu negaidīto paziņojumu par kodolarsenāla papildināšanu Krievijas prezidents Vladimirs Putins nāca klajā netālu no Maskavas pēc tikšanās ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis paziņojums ir nācis klajā tikai dienu pēc tam, kad ASV atklāja, ka plāno izvietot Baltijas valstīs un Austrumeiropā tankus un iznīcinātājus, lai vairotu drošības sajūtu pie Krievijas robežas esošajās NATO dalībvalstīs.

Krievijas politiķi asi kritizēja šādu ASV soli, Putins sacīja, ka tas ir līdz šim visagresīvākais Vašingtonas solis kopš aukstā kara.

Politisko notikumu vērotāji skaidro, ka pastiprinātā koncentrēšanās uz militarizāciju ir kā zīme tam, ka Ukrainas notikumi ir saasinājuši Krievijas un rietumvalstu attiecības un tagad ir vērojamas tādas kā jaunas bruņošanās sacensības.

Tiesa, ņemot vērā Krievijas ekonomiskās problēmas Krievija visdrīzāk tik vērienīgas ieceres, kā Putins solīja – nevarēs izpildīt. Drīzāk tā ir tikai ieroču žvadzināšana – skaidro NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Eiropas Savienības dalībvalstis šodien arī vienojušās vēl par sešiem mēnešiem pagarināt sankcijas, kas Krievijai piemērotas par tās agresiju pret Ukrainu. Domājams, ka pirmdien šo lēmumu apstiprinās visu 28 valstu ārlietu ministri.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl