Komentāri
Krievija sola atalgot sankciju kritiķus ES dalībvalstu vidū
Foto: LETA

Maskava paziņojusi, ka pirmie, kas varēs atsākt pārtikas produktu eksportu uz Krieviju attiecību uzlabošanās gadījumā, būs Kipras, Grieķijas un Ungārijas uzņēmumi.

Ar šādu paziņojumu otrdien preses konferencē nāca klajā Krievijas pārtikas drošības uzraudzības inspekcijas Rosselhoznadzor vadītājs Sergejs Dankverts, un tādējādi acīmredzot Kremlis iecerējis atalgot tās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, kas visaktīvāk kritizē pret Maskavu vērstās sankcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dankverts norādīja, ka saskaņā ar tehnisko inspekciju rezultātiem 20 šo valstu uzņēmumi, tostarp 15 ungāru ražotāji, jau tagad kvalificējoties savu izstrādājumu eksportam uz Krieviju. Viņš piebilda, ka Maskava labprāt ietu tālāk, taču šo jautājumu esot sarežģījusi politika.
“Ir daudz runu par poļu ābolu likteni iekšzemes tirgū. Atklāti runājot, Krievija varētu neiebilst pret to eksportu. Jautājums jāizlemj individuālā kārtā, pamatojoties uz vienošanos starp divām valstīm. Taču pie vismazākajiem mēģinājumiem sazināties ar Poliju mūsu valsts tiek apsūdzēta centienos šķelt Eiropas valstis,” žēlojās Dankverts.

Maskava aizliedza pārtikas produktu importu no ES dalībvalstīm pagājušā gada augustā, reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas tika ievestas pēc Maskavas agresijas pret Ukrainu. Krievijas noteiktā embargo termiņš beidzas 7. augustā.

Tikmēr ES ieviesto sankciju termiņš beidzas jau jūlijā, ja vien tās netiks pagarinātas ar vienbalsīgu dalībvalstu piekrišanu. ES dalībvalstu līderi pēc martā notikušā samita gan paziņoja, ka panākta “politiskā vienošanās” par sankciju pagarināšanu līdz gada beigām.
Dankverts norādīja, ka saskaņā ar viņa “minimālajām aplēsēm” Krievijas pārtikas importa embargo ES eksportētājiem “tiešos zaudējumos” izmaksājis aptuveni 3,5 miljardus ASV dolāru.

Krievija tajā pašā laikā palielinājusi siera un citu piena izstrādājumu, kā arī jūras velšu importu no Āzijas, Latīņamerikas un Ziemeļāfrikas.
“Aizliegtā pārtika nav bijusi mūsu plauktos gandrīz gadu, un mēs kaut kā esam izdzīvojuši,” norādīja Rosselhoznadzor vadītājs, piebilstot, ka Eiropā izveidojušies milzīgi nepārdotās produkcijas uzkrājumi.

Krievija sāka zondēt atsevišķas ES dalībvalstis un Eiropas Komisiju (EK) par iespējamo divpusējo sankciju mīkstināšanu jau janvārī. Taču šī iniciatīva izpelnījās asu kritiku, īpaši no Lietuvas un Polijas puses.

Komentējot toreizējo Francijas un Krievijas vienošanos par cūkgaļas pārdošanu, Polijas lauksaimniecības ministrs Mareks Savickis norādīja: “Francija daudzkārt parādījusi, ka tās attiecības ar Krieviju ir daudz svarīgākas nekā attiecības ES iekšienē, un tas mani satrauc.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl