Krievija: Situācija Kabulā stabilizējas

0 Komentāru
Krievija: Situācija Kabulā stabilizējas
AP/SCANPIX

Pēc Afganistānas galvaspilsētas krišanas talibu kaujinieku rokās Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka situācija Kabulā “stabilizējas” un ka nemiernieki sākuši “atjaunot sabiedrisko kārtību”.

Krievija, kuras vēstniekam otrdien paredzēta tikšanās ar talibu pārstāvjiem, pavēstījusi, ka kaujinieki “garantējuši vietējiem iedzīvotājiem drošību”, lai gan tūkstošiem afgāņu mēģina steigšus pamest valsti.

Savā paziņojumā Maskava apliecinājusi, ka “nodibinājusi darba kontaktus ar jaunajām varasiestādēm”.

Jau iepriekš Maskava bija paziņojusi, ka Krievijas vēstnieks Kabulā otrdien tiksies ar talibu pārstāvjiem.

Atšķirībā no rietumvalstīm, kas steidz evakuēt savus diplomātus no talibu kontrolē nonākušās valsts, Krievija paziņojusi, ka tās vēstniecība Kabulā turpinās darboties.

Vēstnieks Dmitrijs Žirovs krievu medijiem pavēstījis, ka talibu jau sākuši apsargāt viņa vadīto vēstniecību.

Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Zamirs Kabulovs pirmdien izteicies, ka Maskava par talibu valdības atzīšanu lemšot, pamatojoties “uz jauno varasiestāžu uzvedību”.

Pēdējo gadu laikā Kremlis centies uzturēt kontaktus ar talibiem un vairākkārt uzņēmis islāmistu nemiernieku pārstāvjus Maskavā. Pēdējo reizi šāda tikšanās notika jūlijā.

Jau ziņots, ka, noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrābuši faktiski visu valsts teritoriju, bet svētdien viņu rokās krita arī Kabula.

Afganistānas līdzšinējais prezidents Ašrafs Gani svētdien valsti pametis.

0 Komentāru