Krievija sākusi kritizēt neiegūtos “Mistral” karakuģus

Pievienot komentāru
Krievija sākusi kritizēt neiegūtos “Mistral” karakuģus
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēc tam, kad Francija Ukrainas krīzes ietekmē atteica Krievijai piegādāt ”Mistral” karakuģus, Krievijas politiķi sākuši kritizēt šo kuģu tehniskās iespējas.

Lai arī iepriekš Francija solīja Krievijai pārdot divus ”Mistral” karakuģus, septembra sākumā Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka galīgais lēmums par to, vai karakuģi tiks piegādāti, tiks pieņemts oktobrī. ”Nav iespējams piegādāt vienu vai divus kuģus apstākļos, kad nav miera. Kā es varu dot pilnvarojumu kuģa piegādei, ja tas var tikt izmantots karā?” iepriekš pauda F. Olands.

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins nesen izteicās, ka “Mistral” karakuģi piemēroti izmantošanai Vidusjūras klimatā nevis ziemeļu jūrās. Tāpat Krievijā neesot pieejama Francijā nopirktajiem helikopteru bāzes kuģiem piemērota degviela. Krievija esot secinājusi, ka Francijas kuģus darbina tikai ar Eiropā ražotu degvielu un smērvielām, turklāt – ja Eiropas ražojumus nomaina ar Krievijas produktiem, tad iespējams sabojāt gan karakuģu dzinējus, gan citas sistēmas, kā arī zaudēt rūpnīcas garantiju, paziņojis D. Rogozins.

Krievijai ir iespēja pašiem būvēt savām vajadzībām atbilstošus karakuģus, viņš izteicās.

Jau ziņots, ka reaģējot uz Maskavas agresiju Ukrainā Francija tomēr ir apturējusi pretrunīgi vērtēto karakuģu “Mistral” pārdošanu Krievijai. Francijas prezidenta birojs paziņoja, ka šā brīža notikumi neļauj Krievijai piegādāt pirmo no diviem helikopteru bāzes kuģiem.