Krievijā pret korupciju vērstos protestos tiek aizturēti simtiem iedzīvotāju

3 komentāri
Krievijā pret korupciju vērstos protestos tiek aizturēti simtiem iedzīvotāju
Foto: Scanpix / AFP

Krievijā pirmdiena izvērtusies ļoti trauksmaina. Daudzās pilsētās notika Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija iedvesmotas protesta akcijas. Apcietināti simtiem aktīvistu, tostarp arī pats Navaļnijs. Daudzi novērotāji šos protesta pasākumus uzskata par svarīgu indikatoru tam, cik daudz un cik aktīvi ir pret valdošo režīmu noskaņoto cilvēku Krievijas sabiedrībā.

Mūsu kaimiņvalstī šodien ir valsts svētki – ar plašu programmu tiek svinēta Krievijas diena, tomēr tūkstošiem cilvēku šo brīvdienu izmantoja, lai piedalītos pret korupciju vērstās protesta akcijās. Visplašāk apmeklēts bija pasākums Maskavā.

Putins valsti vada jau otro gadu desmitu un amatu negrib atstāt. Tāpat viņš negrib pieļaut brīvas vēlēšanas, lai cilvēki varētu balsot par īstajiem opozīcijas kandidātiem.

Foto: masu protesti Krievijā

“Mēs esam izgājuši draudzīgā pastaigā pa Maskavu, lai atbalstītu mūsu domubiedrus, tos, kam nav vienalga, kādā valstī dzīvojam,” teic protestētājs Pāvils.

Skandējot saukļus “Putins ir zaglis” un “Krieviju bez Putina”, protestētāji gan drīz vien piesaistīja drošības dienestu reakciju. Maskavā vien tika aizturēti vairāk nekā 400 cilvēki, vēl 300 protestos Sanktpēterburgā. Pienāk ziņas par aizturētajiem arī Sočos, Kaļiņingradā, Tulā un Vladivostokā. “Mēs paužam savu miermīlīgo pilsonisko pozīciju, bet vara parāda pilnīgu necilvēcību,” teic protestētājs.

Vēl pirms protesta akcijas savas mājas pagalmā aizturēts arī akcijas rīkotājs Aleksejs Navaļnijs, kuram martā līdzīga protesta organizēšana beidzās ar 15 dienām cietumā. Represijas vērstas arī pret viņa vadīto Korupcijas apkarošanas fondu, kura telpās Maskavā šo pēcpusdien pārtraukta elektropiegāde.

Organizācijas darbinieki sociālajos tīklos tikmēr ziņo, ka protestētāju izklīdināšanai piesaistītas OMON vienības, kas lietojušas arī asaru gāzi. Jāpiebilst, ka Maskavas mērija iepriekš ziņoja, ka aizturēti tiks tikai tie protestētāji, kam būs plakāti vai kas izkliegs saukļus.

3 komentāri