Krievijā populāri cilvēki un neatkarīgie mediji nosoda žurnālista Ivana Golunova arestu

2 komentāri

Joprojām nav skaidrs, kas sagaida Krievijas medija ”Meduza” žurnālistu Ivanu Golunovu, kuru pagājušajā nedēļā it kā par narkotiku tirdzniecību aizturēja Maskavas policija. Daudzi sabiedrībā populāri cilvēki un neatkarīgie mediji nosoda Kremļa mēģinājumu žurnālistu apklusināt un prasa viņu atbrīvot.

36 gadus veco Ivanu Golunovu, Latvijā bāzētā Krievijas medija ”Meduza” pētniecisko žurnālistu, aizturēja pagājušajā ceturtdienā Maskavā, kad viņš devās tikties ar informācijas avotu. Viņam izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods un noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests. Pats Golunovs norādīja, ka narkotikas esot viņam piesviestas klāt. Kolēģi viņa aizturēšanu saista ar Golunova pētnieciskajām publikācijām.

Desmitiem slaveni Krievijas mūziķi, žurnālisti, aktieri un režisori – sociālajos tīklos palaiduši video rullīti, paužot atbalstu žurnālistam un norādot, ka viņa aizturēšana, pamatojoties uz it kā narkotiku tirdzniecību, ir farss, un pieprasa Golunova atbrīvošanu.

“Es gribu lepoties ar Krieviju, bet tas, kas šobrīd notiek, ir kauns un negods! Un, kamēr Ivans netiks atbrīvots, tas būs apkaunojums visai Krievijai,” norāda mūziķis Boriss Grebenščikovs.

“Tas viss ir aizdomīgi! Mēs paši lieliski zinām, ka mūsu varasiestādes par žurnālistiem interesējas tikai tad, kad viņi kaut ko atklāj, uzraksta un parāda. Bet nekādos citos gadījumos,” pauž žurnālists Leonīds Parfjonovs.

“Tas viss ir safabricējums, tā ir maldināšana. Cik ilgi vēl šie drakonu bars turpinās dzert mūsu asinis?” neizpratnē ir kinorežisors Andrejs Zvjagincevs.

Savukārt trīs Krievijas laikraksti pirmdien uz pirmajām lappusē uzdrukājuši tikai vienu teikumu: “Es/mēs esam Ivans Golunovs.”

Otrdien plkst. 9.00 no rīta Rīgā pie Krievijas vēstniecības notiks Latvijas Žurnālistu asociācijas rīkots pikets, lai paustu atbalstu Krievijā aizturētajam žurnālistam. Viņš pētījis Maskavas mērijas publiskos iepirkumus, atkritumu un apbedīšanas biznesu.