Krievija plāno deportēt ar koronavīrusu inficētos ārvalstu pilsoņus

3 komentāri
Krievija plāno deportēt ar koronavīrusu inficētos ārvalstu pilsoņus
EPA / SCANPIX

Krievija plāno deportēt ārvalstu pilsoņus, kuri inficējušies ar jauno koronavīrusu, pirmdien paziņojis Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins.

“Tas tagad ir pievienots īpaši bīstamo slimību sarakstam. Tas ļaus mums deportēt ārvalstu pilsoņus, ja viņiem diagnosticēta šāda slimība,” valdības sēdē, kas tika pārraidīta televīzijā, sacīja Mišustins.

Premjerministrs arī paziņoja, ka vīrusa dēļ tiks atcelts februāra vidū plānotais ikgadējais investīciju forums Sočos.

Mišustins uzsvēra, ka valdībai pirmām kārtām jādomā par Krievijas pilsoņu un foruma dalībnieku veselību un drošību.

Krievijā diviem cilvēkiem ir konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu. Abi ir Ķīnas pilsoņi, kuri tiek ārstēti slimnīcās Sibīrijā.

“Slimie cilvēki, kuriem diagnosticēta bīstamā infekcija, atrodas izolācijā, un ārsti sniedz viņiem visu nepieciešamo palīdzību,” sacīja premjers.

Viens no inficētajiem cilvēkiem vietējiem medijiem sūdzējies par neapmierinošiem apstākļiem slimnīcā un sacījis, ka mediķi nav viņu uzreiz informējuši par pārbaužu rezultātiem.

Mišustins sacīja, ka situācija tiek kontrolēta, norādot, ka slēgtas zemes robežas, ierobežots tūrisms un darba vīzu izsniegšana Ķīnas pilsoņiem.

Viņš uzsvēra, ka visiem cilvēkiem ir viegli pieejamas sejas maskas un iespējams iegādāties zāles, kurām aptiekas nedrīkst paaugstināt cenas.

Savukārt vicepremjere Tatjana Goļikova sacīja, ka pēdējo divu dienu laikā Krievijā no Ķīnas ar avioreisiem atgriezušies vairāk nekā 900 krievu un Krievija gatavojas evakuēt vēl aptuveni 130 cilvēku no Ķīnas Hubei provinces.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem Ķīnā inficēto skaits pārsniedzis 17 000 cilvēku un mirušo skaits pārsniedzis 360, bet ārpus kontinentālās Ķīnas saņemtas ziņas par vairāk nekā 100 inficēšanās gadījumiem vairāk nekā 20 valstīs.

Lasi vēl ”Esam priecīgi, ka esam prom.” Latviete stāsta par dzīvi koronavīrusa skartajā Ķīnā un aizbraukšanu no valsts

Kā iepriekš vēstīts, Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā, un pirmdien tā uzņēmusi pirmo pacientu.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

3 komentāri