Krievijā piekto dienu pēc kārtas reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits

7 komentāri
Krievijā piekto dienu pēc kārtas reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits
TASS/SCANPIX

Krievijā sestdien piekto dienu pēc kārtas reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits – 24 stundu laikā miruši 697 cilvēki, liecina operatīvā štāba publiskotie dati.

Piektdien Krievijā tika reģistrēti 679 Covid-19 upuri. Krievijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 24 439 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais 24 stundu laikā reģistrētais skaits kopš janvāra vidus.

Valstī kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vairāk nekā 5,5 miljoniem cilvēku, bet ar Covid-19 miruši 137 262 cilvēki.

Krievijā pašreiz strauji izplatās jaunā koronavīrusa delta jeb Indijas paveids, bet vakcinācijas kampaņas temps ir sarucis.

Līdz šim Krievijā vakcinējušies tikai 16% no 146 miljoniem Krievijas iedzīvotāju.

Maskava, kur pēdējās diennakts laikā reģistrēti attiecīgi 116 nāves gadījumi, ceturtdien sāka piedāvāt trešo vakcīnas devu cilvēkiem, kas otro devu saņēma pirms vairāk nekā sešiem mēnešiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien aicināja savus tautiešus klausīties ekspertos, nevis baumās par vīrusu un vakcīnām. Putins paziņoja, ka neatbalsta ideju par obligātu vakcinēšanos pret Covid-19, tomēr aicināja iedzīvotājus vakcinēties.

Valdība ir noraidījusi ideju par karantīnas režīma ieviešanu valsts mērogā, bet atzinusi, ka nespēs sasniegt mērķi vakcinēt 60% iedzīvotāju līdz augustam.

7 komentāri