Krievijā pieaug reģionu skaits ar noteiktu obligāto vakcināciju pret Covid-19

2 komentāri
Krievijā pieaug reģionu skaits ar noteiktu obligāto vakcināciju pret Covid-19
TASS/SCANPIX

Krievijā turpina pieaugt to reģionu skaits, kur vairākām iedzīvotāju grupām vakcinācija kļūst obligāta – šāda kārtība nupat ieviesta arī Omskā, taču kopumā šie pasākumi pagaidām nepalīdz bremzēt Covid-19 izplatību Krievijā, vēsta TV3 Ziņas.

5. jūlijā Latvijas kaimiņzemē – Krievijā – reģistrēts trešais lielākais inficēto skaits dienas laikā kopš janvāra, pietuvojoties 25 000 gadījumu. Skaudro situāciju saista ar bīstamāko Covid-19 variantu izplatību, kā arī cilvēku atteikšanos no potes.

Pirmdien, 5. jūlijā, publicētajā Levada centra aptaujā 54% Krievijas iedzīvotāju norādīja, ka šobrīd nav gatavi vakcinēties. Puse cilvēku, kuri atsakās, uzsvēruši, ka to nedarīs nekad un nekādā gadījumā.

Lielākā daļa arī iebilst pret šobrīd vairāk nekā 20 administratīvajos reģionos ieviesto obligāto vakcināciju atsevišķām iedzīvotāju grupām. Tomēr šo reģionu ik nedēļas kļūst arvien vairāk.

Piemēram, patlaban Sibīrijā, Omskas reģionā, jāvakcinējas plašam cilvēku lokam – valsts iestāžu darbiniekiem, tiem, kas strādā tirdzniecībā, ēdināšanā, medicīnā, izglītībā un sniedz dažādus pakalpojumus, piemēram, vada taksometru.

Lai gan vakcinācijas tempi ir lēni, Maskavā un Krievijā kopumā izvairās no izolācijas režīma noteikšanas.

Anastasija Rakova, Maskavas mēra vietniece

“Izolācijas režīms ir pēdējais, ko Maskavas pašvaldība ieviesīs. Darīsim visu iespējamo, lai tā nenotiktu. Mēs pašlaik lietojam QR kodu sistēmu, veicam monitoringu publiskās vietās, masu vakcināciju – tas viss palīdz izvairīties no “mājsēdes”.”

Pretēja pieeja ir dziļi Sibīrijā, Baikālu ieskaujošajai Burjatijas Republikai. Tur patlaban sācies pēc kārtas trešais “lokdauns”, vaļā paliekot tikai veikaliem un aptiekām.

“Lielākā daļa uzņēmumu paliek slēgti,” pauda Burjatijas reģiona līderis Aleksejs Tsidenovs.

“Atteikšanās no vakcinēšanās var novest pie atlaišanas no darbavietas,” brīdināja Burjatijas Veselības dienesta vadītājs Sergejs Hanharejevs.

Vietējie saka, ka kārtējie ierobežojumi nākuši pēkšņi un strādājošajiem trūkst atbalsta.

“Mums nedeva nodokļu brīvdienas vai kompensācijas. Mazie uzņēmumi cieš visvairāk – visi to zina. Lielajiem palīdz, bet mazie cieš. Mums ir jāmaksā nodokļi ceturkšņa beigās, bet domājām, ka varēsim strādāt, lai nopelnītu,” apliecināja uzņēmēja Tatjana Pavlova.

“Es negaidīju slēgšanu. Zināju, ka varētu būt jauni ierobežojumi, bet šo negaidīju,” sacīja Ulanudes iedzīvotājs Ruslans Dulbinovs.

Jāatgādina gan, ka pēdējo nedēļu laikā katru dienu teju puse jaunatklāto Covid-19 gadījumu ir Maskavā un Sanktpēterburgā. Galvaspilsētā patlaban jau spēkā ierobežojumi, kas ierobežo nevakcinētu cilvēku uzturēšanos publiskās vietās – iekštelpās.

2 komentāri