Krievija paturēs arestā leišu kuģi “Jūras vilkas”

Komentāri
Krievija paturēs arestā leišu kuģi “Jūras vilkas”
Foto: LETA

Lietuva no Krievijas saņēmusi notu, ka aizturētais Lietuvas zvejas kuģis “Jūru Vilkas” paliks arestā līdz ceturtdienai, 25.septembrim, otrdien paziņoja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

“Lietuvas konsuls ir devies no Sanktpēterburgas uz Murmansku. Mēs esam saņēmuši notu no Krievijas Ārlietu ministrijas, ka kuģis būs arestā līdz 25.septembrim. Notā ir runa par administratīviem pārkāpumiem. Mums nav tālākas informācijas, taču vissvarīgākais ir tas, ka mēs esam saņēmuši pirmo oficiālo dokumentu,” intervijā radiostacijai LRT paziņoja Butkevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lietuvas Ārlietu ministrija pirmdien nosūtīja Krievijas vēstniecībai notu, kurā izteica protestu pret Krievijas nelikumīgo rīcību, 18.septembrī Barenca jūras starptautiskajos ūdeņos aizturot kuģi “Jūru Vilkas” un tā apkalpi un piespiežot kuģi doties uz Murmanskas ostu.

Kā ziņots, Maskava apgalvo, ka kuģis aizturēts par to, ka esot iebraucis Krievijas ekonomiskajā zonā un nodarbojies ar nelikumīgu krabju zveju.

Savukārt satelītattēli liecina, ka Krievija šo kuģi aizturējusi starptautiskajos ūdeņos, pirmdien paziņoja Lietuvas Zemkopības ministrija.

Kā protesta notā uzsver Ārlietu ministrija, Krievijas Federācija ar savu amatpersonu nelikumīgo rīcību, aizturot starptautiskajos ūdeņos zvejojošo Lietuvā reģistrēto un ar Lietuvas valsts karogu peldošo kuģi “Jūru Vilkas”, pārkāpusi ANO Jūras tiesību konvenciju un vienlaikus arī nav informējusi par kuģa un tā apkalpes aizturēšanu Lietuvas Republikas institūcijas.

Ministrija pieprasa nekavējoties atbrīvot kuģi un tā apkalpi.

Aizturētais kuģis naktī uz pirmdienu ieradies Murmanskas ostā.

Kā jau iepriekš uzsvēra Lietuvas Ārlietu ministrija, Krievijas amatpersonas pārkāpušas procedūru, jo inspektoriem ir tiesības pārbaudīt kuģi, ja pastāv aizdomas, ka tas pārkāpis robežas, bet tā nedrīkst būt bruņota pārbaude, taču kuģa “Jūru Vilkas” kapteinim nācies saskarties ar bruņotām amatpersonām un, kad viņš atteicies doties uz Murmanskas ostu, kuģis turp novirzīts ar varu.

No 28 kuģa apkalpes locekļiem Lietuvas pilsoņi ir trīs, tostarp kuģa kapteinis.

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) Murmanskas apgabala robežapsardzes pārvalde tikmēr paziņojusi, ka aizturētā kuģa kapteinim draudot administratīvā atbildība, kas var ietvert gan naudas sodu, gan kuģa konfiskāciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl